Keskkonnaministri uus nõunik Kirill Klaus keskendub venekeelsele kommunikatsioonile ning Ida-Virumaale

PiretUncategorized

Keskkonnaminister Madis Kallase meeskonnaga liitus Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni meedianõunik ning endine ajakirjanik Kirill Klaus, kelle ülesanne on ministri venekeelse kommunikatsiooni toetamine ning ministeeriumi jaoks prioriteetsete piirkondadega, eesotsas Ida-Virumaaga, koostöö arendamine.

„Elame keerulisel ajal, kus Euroopas on sõda ning seisame vastamisi energiakriisiga. Sellel on suur mõju väljaspool suurlinnu elavatele inimestele ning Eesti väiksematele piirkondadele,“ ütles keskkonnaminister Madis Kallas. „Ida-Virumaa on läbi aastate olnud meie energiajulgeoleku garandiks. Samal ajal, kui suur osa Eestist sõltub Ida-Virumaa tööstusettevõtete ja kaevanduste tööst, on kohalikule kogukonnale tagasitulev hüvitis selle panuse eest kahetsusväärselt väike. Seetõttu oleme koos kultuuriminister Piret Hartmaniga teinud ettepaneku kahekordistada Ida-Virumaale tagastatavate keskkonnatasude mahtu.“

„Keskkonnaministeeriumi ees seisavad suured ja tähtsad väljakutsed. Kliimamuutused, rohepööre, taastuvenergeetika, keskkonna reostamine ja kaitse, uute töökohtade loomine, energiahindade kontrolli alla saamine ning paljud teised meid kõiki puudutavad teemad ootavad riigipoolseid otsustavaid samme. Ning muidugi olen ma väga nõus minister Madis Kallasega, et Ida-Virumaa peab olema praeguses Eestis prioriteetne piirkond, kuhu tuleb suunata oluliselt rohkem raha ja muid ressursse, et kõik selle piirkonna inimesed tunnetaksid Eesti riigi kohalolu nii, nagu seda tunnevad kõigi teiste piirkondade inimesed üle Eesti. Mul on väga hea meel, et saan kõigesse sellesse oma panuse anda. Kuna asusin ministri nõuniku kohale osalise tööajaga, siis saan jätkata ka oma tööd Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioonis, kus ma samuti tegelen venekeelse kommunikatsiooniga,“ ütles Kirill Klaus.

Kirill Klaus on hariduselt jurist, töötas erinevatel ametikohtadel Riigiprokuratuuris ja Justiitsministeeriumis. Pärast seda oli uudisteagentuuri BNS venekeelse toimetuse peatoimetaja asetäitja ning hiljem tegeles suhtekorraldusega. 2018 aasta alguses liitus ta sotsiaaldemokraatidega. Kirill Klaus on erakonna Tallinna piirkonna aseesimees ning juhib sotside venekeelset ühendust. Lisaks sellele on Klaus Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees.