Kirill Klaus: praegu ei ole see aeg, kus tohib ja saab vait olla

digiSõda Ukrainas

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Venekeelse ühenduse president Kirill Klaus rõhutas eile toimunud Tallinna Linnavolikogu erakorralisel istungil oma kõnes, et Ukrainas toimuvast peab rääkima. 

“Kutsume üles kõiki, kes ei toeta Putini sõda, mitte vaikida, vaid see julgelt välja öelda. Praegu ei ole see aeg, kus tohib ja saab vait olla! Need aga, kes toimuvat õigustavad, ja kahjuks on selliseid küll ja küll, võiksid mõelda lastele, naistele, eakatele ja kõikidele teistele, kes on juba hukkunud või ohus. Ma ei saa aru, kuidas sellist asja õigustada saab,” sõnas ta.

Kirill Klausi täispikk kõne:

Austatud volikogu esimees!
Lugupeetud volikogu liikmed!

Mul on au juhtida Sotsiaaldemokraatliku Erakonna venekeelset ühendust. Paar päeva tagasi tegime avalduse, milles mõistame hukka Venemaa agressiooni suveräänse Ukraina vastu ning täname kõiki, kes ühes või teises vormis aitavad Ukraina inimesi.

Samuti kutsume üles kõiki, kes ei toeta Putini sõda, mitte vaikida, vaid see julgelt välja öelda. Praegu ei ole see aeg, kus tohib ja saab vait olla! Need aga, kes toimuvat õigustavad, ja kahjuks on selliseid küll ja küll, võiksid mõelda lastele, naistele, eakatele ja kõikidele teistele, kes on juba hukkunud või ohus. Ma ei saa aru, kuidas sellist asja õigustada saab.

Kasutan võimalust ja tänan kõiki, kes ei pane võrdsusmärki Venemaa aetava poliitika ja venelaste, muuhulgas Eestis elavate venelaste, vahele. See on Putini sõda ja tema sooritatud inimsusvastane kuritegu. Toetan igati täna arutatavat avaldust ning loodan, et hääletame selle poolt ühehäälselt.

Aitäh!