Kliimamuutuste inimtekkelisuses kahtleval minister Rain Epleril tuleb riigikogu ees aru anda

Kirill KlausKeskkond

Kaheksa Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni saadikut esitasid keskkonnaminister Rain Eplerile arupärimise seoses sellega, et valitsuse uus liige seadis avalikult kahtluse alla kliimamuutuste inimtekkelisuse.

Epler ütles 17. novembril saates Terevisioon: “…Kas kliimamuutuses on inimtekke mõju nii suur, kui siin arvatakse? Kes teab, ei ole päris veendunud.“

“On ehmatav, et Eesti Vabariigi keskkonnaminister demonstreerib oma haldusala olulisema baasfakti osas sellisel viisil asjatundmatust,” ütles riigikogu keskkonnakomisjoni liige Jevgeni Ossinovski. “Globaalsed kliimamuutused omavad eksistentsiaalset tähendust meie looduskeskkonnale ja inimeste ning kogu ühiskondade heaolule.”

Ossinovski sõnul loodavad arupärijad, et üleastumine Eesti Televisioonis oli lihtsalt algaja ministri ebaõnnestumine. “Me loodame, et tublid teenistujad ministeeriumis harivad teid peagi nii kliimamuutuste olemusest kui ka sellest, et Eesti senised pingutused ei ole piisavad Pariisi leppe eesmärkide täitmiseks,” seisab Eplerile saadetud arupärimises.

Et motiveerida ministrit võimalikult kiiresti end teadusfaktidega kurssi viima, ootavad sotsiaaldemokraadid teda esimesel võimalusel Riigikogu ette selgitusi jagama. Muuhulgas küsivad arupärijad, millistele tekstidele toetudes kahtleb minister kliimateaduslikus konsensuses ning mida ta arvab Pariisi kliimaleppest.