Kodanikuliikumise Kõigi Eesti kaasasutaja Silver Tambur kandideerib sotsiaaldemokraatidega Pärnus

PiretValimised

Kodanikuliikumise Kõigi Eesti eestvedaja, ajakirjanik ja meediaettevõtja, ingliskeelse veebiportaali Estonian World asutaja Silver Tambur kandideerib koos sotsiaaldemokraatidega eelolevatel Riigikogu valimistel kaheteistkümnendas ringkonnas ehk Pärnus.

Silver Tambur ütles, et jagab sotsiaaldemokraatidega samu väärtusi. „Sotsiaaldemokraadid on olnud taasiseseisvunud Eesti kõige küpsem ja euroopalikum erakond – Lääne poole vaatav, sirge seljaga korruptsioonivaba erakond, mis on olnud ühiskonna liim ning aidanud luua õigusriiki austavat, enesekindlat, kaitstud ja hoolivat Eestit,” sõnas Tambur. „Usun, et saan anda oma panuse kaasavama, edukama, kultuursema, harituma ja tulevikku vaatava Eesti heaks koos sotsiaaldemokraatidega.”

Silver Tambur on sündinud ja üles kasvanud Pärnus, kus lõpetas Sütevaka humanitaargümnaasiumi, õppinud Tartu ülikoolis ajakirjandust ning Londoni ülikooli Birkbecki kolledžis politoloogiat. Ta on töötanud ajakirjanikuna ERRi, Delfi, Eesti Päevalehe ja Kuku Raadio juures. Alates 2014. aastast on Silver teinud Eesti reportaaže Uus-Meremaa rahvusringhäälingule.

Pärast 13 aastat Ühendkuningriigis naases Silver 2014. aastal Eestisse ning on sellest ajast andnud oma panuse, et Eestist saaks sotsiaalselt sidusam ja avatum riik.

„Tänane Eesti ühiskond on lõhestunud ja see ei ole juhtunud üleöö. On väga palju inimesi, kes ei tunne, et neid väärtustataks piisavalt. Seisan sidusama Eesti eest, kus keegi ei tunneks end kõrvalejäetu või alavääristatuna ning kus kõigil on turvaline,” ütles Tambur.

Silver Tambur oli üks neist, kes 2019. aastal asutas kodanikuliikumise Kõigi Eesti. Liikumine saavutas paari päevaga sotsiaalmeedias üle 20 000 inimese toetuse. Kõigi Eesti eesmärk on võimestada Eesti riiki nii, et see oleks parim koht elamiseks kõigi siinsete inimeste jaoks.

2022. aastal tunnustas välisministeerium Silver Tamburit järjekindla tegevuse eest ingliskeelse väljaande Estonian World juhtimisel.

Silveri üks missioon on olnud ühendada välismaal elavaid eestlasi, eestlaste järeltulijaid ning rahvusvahelisi Eesti sõpru. „Usun, et seadusandliku töö kaudu saan anda senisest suurema panuse, et nii ära läinud eestlased kui ka eestlaste järeltulijad leiaksid, et just Eesti on inimesi ning vabadusi väärtustav parim elu- ja töökeskkond, ja looksid siin oma elupaiga.”

Kodanikuaktivistina on ta aastaid töötanud ka Eesti uussisserändajatega. „Soovin, et sotsiaalne sidusus nii eestlaste kui siia hiljuti elama tulnute vahel suureneks ning eesti kultuuri ja keele kandjate arv nii Eestis kui maailmas kasvaks,” ütles Tambur.

Kultuuriminister Piret Hartman ütles, et Silver on oma järjepideva tööga teinud Eesti suuremaks paigaks: „Oma rahvusvahelise kogemuse ning ajakirjanikutööga on ta panustanud sellesse, et meie riigist teatakse ning meil oleks laiapindne ja toetav sõprade võrgustik kõikjal maailmas,” ütles Hartman. „Ta on ühiskonnatundlik ning valmis julgelt sõna sekka ütlema ja tegutsema seal, kus märkab ebaõiglust. Eesti poliitikasse on hädasti vaja hooliva, kuid samas terava mõtlemise ning otsese ütlemisega inimesi nagu Silver.”