Kohalike omavalitsuste valimistel osaleb Harjumaal kuus sotsiaaldemokraatide nimekirja

digiKohalikud omavalitsused

Harjumaa sotsiaaldemokraadid osalevad kuues omavalitsuses üle maakonna oma nimekirjaga ning samuti mitmes valimisliidus. Oma nimekirjaga tullakse välja Keila ja Maardu linnas ning Jõelähtme, Rae, Harku ja Saue vallas. Kokku kandideerib 71 kandidaati üle Harjumaa.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Harjumaa piirkonna esimehe Henri Kaselo sõnul seisavad sotsiaaldemokraadid ennekõike inimese ja elukeskkonna parandamise eest, kus valla-ja linnaplaneerimine arvestaks ennekõike kohalike inimeste huvidega, mitte pelgalt kinnisvaraarendajate. „Olukord, kus paljudes Harjumaa omavalitsustes on seatud teatud arendajate huvid esiplaanile, arvestamata piisavalt kohalike elanike soovide ja keskkonnahoiuga, ei ole kindlasti normaalne ega jätkusuutlik. Lõpetamata sõidu-ja kõnniteed, taristu ebaloogiline planeerimine, rohealade-ja koridoride hävimine ja mitteloomine, kallid lasteaiakohatasud jpm, ei ole kindlasti kohane ühele Põhjamaade hulka pürgivale ühiskonnale. Euroopalik ja edukas omavalitsus vajab tasakaalukat – sotsiaaldemokraatlikku lähenemist, et pakkuda inimestele parimat ja turvalist elukeskkonda ning võimalust kaasa rääkida kohaliku elu korraldamisel,“ ütles Kaselo.

Harjumaa sotsiaaldemokraatide esinumbrid on:

Keilas linnas linnavolinik ja SDE Harjumaa piirkonna aseesimees Anneli Pärlin, Keila Kooli õppealajuhataja Ahti Noor ja muusikaõpetaja Sille Kroon.

Maardu linnas juhib nimekirja sotsiaalvaldkonna asjatundja, lastekaitse spetsialist Margit Väikmeri. Temaga koos kandideerivad  korteriühistute haldur ja Maardu linnaruumi turvaliseks muutmise eestvedaja Raigo Münter ning riigiabi jurist ja Muuga kogukonna eestkõneleja ja Muuga Seltsi esimees Eve Kislov.

Jõelähtme vallas vallavolinik ja SDE Harjumaa piirkonna aseesimees Merike Metstak, tuntud matemaatikaõpetaja ja volikogu ja hariduskomisjoni esimees Allar-Reinhold Veelmaa ning majandusekspert ja endine Ihasalu külavanem Asko Pukk.

Rae vallas tehnikainsener, vallavolikogu majandus-ja eelarvekomisjoni liige ning SDE Rae osakonna esimees Ain Böckler, arhitekt ja vallavolinik Lisandra Talving, Euroopa Parlamendi liikme Sven Mikseri nõunik ja SDE Harjumaa piirkonna esimees Henri Kaselo.

Harku vallas vallavolinik, jurist ja erakondade rahastamise järelvalve komisjoni esimees Liisa Oviir, kunstnikust filmimees Hardi Volmer ja vallavolinik ning Tabasalu Pihlakodu juhataja Aule Kikas.

Saue vallas ettevõtja ja SDE Saue osakonna esimees Ole Michael Rasmussen, eakate esindaja Mare Rebane ja kommunikatsioonijuht Jaan-Hendrik Toomel.

Lisainformatsioon: harjumaa@sotsid.ee

SDE Harjumaa nimekirjad täies koosseisus:

Harku  vallas

1. Liisa Oviir
2. Hardi Volmer
3. Aule Kikas
4. Tõnu Oja
5. Arlika Sillakivi
6. Priit Siitan
7. Evar Ojasaar

Jõelähtme vallas

1. Merike Metstak
2. Allar-Reinhold Veelmaa
3. Asko Pukk
4. Riina Vahisalu
5. Mart Sepp
6. Mailis Sau
7. Tiina Muddi
8. Hille Kadastik
9. Lea Lamaso
10. Roland Rikolas
11. Lydia Alliksoo
12. Tiit Tüvi
13. Vello Voog
14. Tiina Kreitsvald
15. Ülle Peljo
16. Allar Väälma
17. Signe Veelmaa
18. Taavi Talvik

Keila linnas

1. Anneli Pärlin
2. Ahti Noor
3. Sille Kroon
4. Mati Õunloo
5. Pärje Ülavere
6. Priit Kustala
7. Karl Kajak
8. Liisi Viigisalu
9. Mati Koppel
10. Sirje Kaur
11. Ants Mugamäe
12. Dagmar Adler
13. Tõnu Eelmäe
14. Triin Rattiste
15. Toomas Aasa
16. Kristiina-Lowisa Osa
17. Taavi Terasmaa
18. Karolin Hallika
19. Kristofer Pärlin
20. Heidi Rajamäe-Parik

Maardu linnas

1. Margit Väikmeri
2. Raigo Münter
3. Eve Kislov
4. Maksim Zubovitš
5. Maret Reinmets
6. Tuuli Averin
7. Jüri Klimenko
8. Marju Rüütel
9. Anton Koptev
10. Galina Klimenko
11. Brigitta Liivak

Rae vallas

1. Ain Böckler
2. Lisandra Talving
3. Henri Kaselo
4. Tatjana Lelov
5. Krister Parbo
6. Kristo Priskus
7. Vladimir Niinimäki
8. Peeter Böckler
9. Markus Heinsoo
10. Sven Orli Orgmets
11. Antti-Pekka Mustonen

Saue vallas

1. Ole Michael Rasmussen
2. Mare Rebane
3. Jaan-Hendrik Toomel
4. Anu Hook