Kohtla-Järve uueks linnapeaks valiti sotsiaaldemokraat Henri Kaselo

PiretOmavalitsused

Kohtla-Järve linnavolikogu valis oma erakorralisel istungil uueks linnapeaks sotsiaaldemokraat Henri Kaselo ning kinnitas linnavalitsuse liikmeteks parteitud Aleksandr Keivabu, Evelyn Danilovi ja Deniss Šalkauskase.

Uus linnavalitsus pandi ametisse pärast umbusalduse avaldamist senisele linnavalitsusele.

Vastvalitud linnapea Kaselo rõhutas volikogu ees peetud kõnes piirkonda investeeringute toomise vajadust, et parandada linnaelanike toimetulekut ja omavalitsuse tulubaasi. „Pean väga oluliseks, et linnapea suhtleks isiklikult paljude ettevõtjatega ning teeks koostööd nii Eesti valitsuse kui teiste omavalitsustega ettevõtluse arendamiseks. Samuti näen vajadust moodustada linnavalitsuse juurde töörühm, mis keskenduks Kohtla-Järvele investorite toomisele,“ sõnas Kaselo.

Henri Kaselo (41) on varem töötanud erinevates ametites Euroopa Parlamendis, Tallinna linnavalitsuses ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis. Ta on olnud Tartu linnavolikogu liige. Kaselol on keskkonnakaitsealane haridus Eesti Maaülikoolist.

Uus arengu- ja majandusvaldkonna abilinnapea on Aleksandr Keivabu (36), kes töötab alates 2012. aastast Kohtla-Järve linnavalitsuse arengu- ja majandusteenistuses vanem- ja peaspetsialistina. Keivabu on lõpetanud hoonete ehituse eriala Tallinna Tehnikaülikoolis.

Sotsiaalvaldkonna abilinnapeaks kinnitatud Evelyn Danilov (39) on ka varem töötanud Kohtla-Järve linnavalitsuses samal ametikohal. Danilov on olnud ka Jõhvi abivallavanem ja juhtinud Jõhvi keskraamatukogu. Hetkel kuulub ta Jõhvi vallavolikokku. Danilovil on õigusalane haridus Sotsiaal-Humanitaarinstituudist.

Deniss Šalkauskas (24) asub abilinnapeana juhtima haridus- ja kultuuriteenistust. Hetkel töötab ta Jõhvi Kesklinna Koolis õpetajana ja Jõhvi spordikoolis treenerina. Šalkauskasel on omandanud Tartu Ülikoolist kõrghariduse sporditeaduste alal.

Kohtla-Järve linnavolikogus moodustasid uue 14-liikmelise koalitsiooni sotsiaaldemokraadid ja Keskerakonna fraktsioon. Kokku on volikogus 25 liiget. Kohtla-Järve linnavolikogu esimehena jätkab sotsiaaldemokraat, Riigikogu liige Eduard Odinets.