Kohtla-Järvel sotsiaaldemokraatide valimisloosung on „Kodu korda!“

digiValimised

Sotsiaaldemokraadid lähevad Kohtla-Järvel valimistele vastu 31-liikmelise valimisnimekirja ja valimisloosungiga „Kodu korda!“

Valimisnimekirja esinumbri ja riigikogu liikme Eduard Odinetsi sõnul on nimekirja koondunud aktiivsed linnakodanikud, kes soovivad Kohtla-Järve linnajuhtimise, elamumajanduse, sotsiaalvaldkonda ja rahaasjad korda teha. „Meie kõigi soov on, et meie ühine kodu Kohtla-Järve oleks korras. Näeme praegu, kuidas ühe ja sama seltskonna enam kui 20 aastat kestnud juhtimisel on meie kodu käest ära lastud. Meie teame, kuidas kodu korda teha,“ ütles Odinets.

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas kandideerib linna volikokku mitmeid korteriühistute juhte, põlevkivivaldkonna asjatundjaid, õpetajaid, sotsiaaltöötajaid ja ettevõtjaid. Nimekirjaga on liitunud ka rühm kodanikuaktiviste, kes said laiemalt tuntuks kui seisid Ahtme linnaossa keemiatehase ehitamise vastu.

Programmiliste seisukohtade hulgas on Kohtla-Järve sotsiaaldemokraatidel näiteks lubadus kaotada linnavolikogu esimehe töötasu, vähendada abilinnapeade arvu, anda noortele peredele munitsipaalmaad elamuehituseks, vaadata keskkonnahoiust lähtuvalt üle linna üldplaneeringud, anda riigile üle linna ainus eestikeelne põhikool ning taastada linnaosade õigused.

Sotsiaaldemokraadid on praegu Kohtla-Järve suurim opositsioonijõud, omades linnakodanike hulgas vähemalt 20-protsendilist toetust.