Kõik Tallinna volikogu sotsiaaldemokraadid liitusid rattateede toetusrühmaga

digiTallinn

rainer vakra

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioonist liitusid novembris loodud rattateede toetusrühmaga kõik kaheksa liiget. Sellega on sotsiaaldemokraadid toetusrühmas suurima esindatusega ning moodustavad toetusrühma enamuse.

„Tallinn on seni eelistanud autoga liiklejaid, mistõttu näeme pidevat autode arvu kasvu pealinnas. Vajame mõtteviisi muutust, et linnas oleks ka jala ning rattaga liigelda turvaline ja mugav. See muutus peab toimuma ka linnavolikogu tasandil. Seepärast otsustasime kogu fraktsiooniga liituda rattateede toetusrühmaga,“ selgitas volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra.

„Me näeme, et hoolimata ebasoodsatest tingimustest on jalgratas Tallinnas aina populaarsem liiklusvahend. Kuniks meil puudub aga korralik eraldatud rattateede võrgustik, kohtame ka rattureid aina enam kõnniteel. Kuigi see nii ei peaks olema, on raske neile pahaks panna, et nad busside ja autodega võidu sõites end turvaliselt ei tunne. Nii kannatab aga jalakäijate ohutus. Kui me soovime, et autode kasutajate arv ei jätkaks kasvamist, linnaõhk saaks puhtamaks ja kõik inimesed end linnaruumis turvaliselt tunneks, peame hakkama autoteede kõrval rohkem tähelepanu pöörama ka rattateedele,“ ütles Vakra.

Tallinna volikogu Isamaa fraktsiooni algatatud rattateede toetusrühmaga liitumise otsus tuli Vakra sõnul sotsiaaldemokraatide fraktsioonil üksmeelselt ja kõhklemata. „Sotsiaaldemokraadid on juhtinud probleemidele rattastrateegia elluviimisel ja rattasõidu ohutuses muuhulgas ka käesoleval sügisel korraldades linnavalitsuse ees mitmesaja osalejaga meeleavalduse ning viies inimesed rattaretkele läbi pealinna ohtlikemate kohtade.“

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni kuuluvad Rainer Vakra, Anto Liivat, Jaak Juske, Raimond Kaljulaid, Kadri Kõusaar, Annela Ojaste, Kadi Pärnits ja Karl-Martin Sinijärv. Fraktsiooni liikmete seas on mitmeid tihedaid jalgrattakasutajaid. Hetkeseisuga moodustavad sotsiaaldemokraadi volikogu rattateede toetusrühmas enamuse.