Kristen Kanarik: Sotsiaaldemokraadid aitavad lapsed suvelaagrisse

Ann VaidaLapsed ja pered

Täna, lastekaitsekaitsepäeval, kogub Sotsiaaldemokraatlik Erakond läbi huumori annetusi Lastekaitse Liidule, et toetada vähekindlustatud laste pääsu koolivaheajal lastelaagritesse.

„Iga 104 eurot, mis me kogume, võimaldab ühel halvemal järjel lapsel minna suvelaagrisse,“ ütles sotsiaaldemokraatide peasekretär Kristen Kanarik. „Meie esimene eesmärk on koguda vähemalt 2700 eurot, mis aitab Narva linna 26 lapsel saada laagrisse. Kui kogume rohkem raha, siis on ka õnnelikke lapsi rohkem.“

Annetuste kogumisel võtavad sotsiaaldemokraadid eeskuju teiste riikide sarnastest üritustest, mis pisikese huumori kaudu toetavad abi vajavate laste ja noorte elus positiivse muutuse loomist.

Sotsiaaldemokraadid pakuvad 1. juuni pärastlõunal ja õhtupoolikul Eesti tosinas paigas võimalust annetada vähemalt 2 eurot, mille vastu saab punase nina.

Annetusaktsioon toimub Tallinnas, Jõhvis, Viimsis, Põltsamaal, Paides, Rakveres, Pärnus, Tartus, Raplas, Viljandis. Täpsemalt vt siit:https://www.sotsid.ee/punanenina/.

Tallinnas ja Tartus on võimalik annetada nii sularahas kui kaardimakse terminaliga, mujal Eestis saab korjanduskarpi panna vaid sularaha. Kogu tulu antakse üle Lastekaiste Liidule toimetulekuraskustes perede laste toetuseks, täpsemalt neile suvelaagri tuusiku võimaldamiseks.

„Sotsiaaldemokraadid on laste ja perede eest kõige kindlamalt seisev erakond. Lastekaitsepäev on täpselt õige päev, mil eriti nähtavalt anda oma panus just toimetulekuraskustes laste abistamiseks,“ ütles sotside peasekretär Kristen Kanarik. „Punane naljanina oma koomilisuses aitab läbi lapseliku huumori tõmmata tähelepanu olulistele teemadele ning panna inimesed mõtlema ühe haavatavama grupi – laste – muredele.“