Kultuuriminister Anneli Otil tuleb anda aru diskrimineeriva piletipoliitika asjus

Kirill KlausKultuur

Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof esitas täna riigikogus arupärimise kultuuriminister Anneli Otile, et uurida, kas kultuuriministeerium on ikka teinud kõik selleks, et ei korduks Tartu kunstimuuseumi taolised juhtumid, kus piletite müümisel alavääristati ja diskrimineeriti ühe vanemaga peret.

„Ajakirjandus vahendusel saime me teada, et jaanuari lõpus rikuti Tartu kunstimuuseumis seadust, kui kahe lapsega emale keelduti müümast perepiletit. Keeldumist põhjendati nõudega, et perepileti müümiseks peab ka isa kaasas olema. Kuuldavasti on muuseum tänaseks diskrimineerivad reeglid ära muutnud, aga vaja on kindlust, et midagi sellist ei juhtuks mujal,“ selgitas Pikhof.

Seepärast küsib ta Anneli Otilt, mida on kultuuriministeerium ette võtnud, et vältida taolisi seaduserikkumisi teistes riigimuuseumites. „Eestis on tuhandeid peresid, kus laste kasvatamine on jäänud ühe vanema kanda. Millise sõnumi andis Tartus toimunu neile peredele, keda ei peetud piisavalt vääriliseks, et neile perepiletit müüa?,“ seisab kultuuriministrile adresseeritud arupärimises.

Muuseumiseadus sätestab üheselt, et hinna määramisel tuleb kehtestada eraldi hind piletile, mis võimaldab ühise soodsama sissepääsu muuseumisse kuni kahele täiskasvanule koos alaealiste lastega. Seega oli seadusevastane ka Tartu kunstimuuseumi ajutine katse seada perepileti uueks tingimuseks kuni kaks last, lisas Pikhof.