Laupäeval algab Tallinna linnaruumifestival „Tulevik on täna/v“

digiLinnaruum, Uncategorized

Mullu esmakordselt toimunud Tallinna linnaruumifestival „Tulevik on täna/v“ tuleb taas ning kutsub kõiki 10. – 18. juunini Rävala puiesteele linnasuve nautima!

Tallinna Linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul pakub linnaruumifestival võimalust kogeda linnaruumi hoopis teistsuguselt kui tavapäraselt harjunud ollakse.

Ossinovski ütles, et festival „Tulevik on täna/v“ kätkeb endas kaht mõtet. „Me peame muutma seda, kuidas me oma ühiskonnaelu korraldame, et püsida planetaarsetes piirides, et meie keskkonnamõju oleks väiksem,“ selgitas Ossinovski ning lisas, et vajalikke neid muutuseid on vaja teha juba täna. „Ja tänav selles nimetuses tähendab seda, et suur osa muutustest linnaruumis algavad tänavatest ning meie ühisest ruumist, mis on korraldatud selliselt, et kõigil on siin mugav,“ rääkis volikogu esimees festivali toimumise põhjustest.

Festivali peakorraldaja Pille Laiakase sõnul on mullu augustis esmakordselt toimunud festival uue toimumiskorra eel väga palju muutunud.  Ta selgitas, et kui 2022. aasta augustikuus pandi festivalil rõhu pigem intensiivsele ja harivale programmile, et kahe festivalpäeva jooksul tekiks võimalikult sisutihe diskussioon tänavate ja keskkonna üle, siis sel aastal on jäetud programmi rohkem õhku ja vabadust. „Oleme pikendanud festivali kestvust kahelt päevalt enam kui nädalale, luues sedasi pikema ajaspektri oluliste asjade ütlemiseks ja kogemiseks,“ selgitas Laiakask ning lisas, et sedasi jäetakse ruumi ka mõnusale äraolemisele, juhuslikele kontaktidele.  „Loodame, et Rävala puiestee oma võlus suudab linnakodanike ja külaliste südamed võita,“ on korraldaja lootusrikas.

Festivali programm on tänavu ka rohkem näoga linnakodaniku poole ning on kogu ulatuses tasuta. Mitmekülgsusest lähtudes toimuvadki 10. – 18. juunini festivalialal näiteks väikelaste spordihommikud, tasuta kontserdid, töötoad, laadad ning kahtlemata tasub valmis olla ka põnevateks üllatusteks. Festival saab hoo sisse juba laupäeval, kui avamise raames saab koos südalinna piirkonna elanikega minna elamusjalutuskäikudele ning tutvuda nende vaatenurgaga oma elukeskkonnast. Avaõhtul esineb ansambel Seltskond Pargis.

Linnaruumifestival „Tulevik on täna/v“ toimub 2023. aastal osana Euroopa rohelise pealinna programmist.

Festivali programmiga saab tutvuda https://tallinn.ee/linnaruumifestival.

Festivali toimumiseks suletakse Rävala puiestee 9. juuni õhtust 19. juunini autoliiklusele.

Täpsem info muudatuste korda liikluskorralduses on leitav Tallinna kodulehelt – https://www.tallinn.ee/et/linnaruumifestival/liikluskorraldus