Lauri Läänemets: inimesi aitab tegelikkuses suurem sissetulek, mitte aktsiiside langetamine

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraadid ei võta täna osa riigikogu erakorralisest istungist, kuna nad peavad tulumaksuvaba miinimumi tõstmist oluliselt tõhusamaks inflatsiooni leevendamise meetmeks kui seda oleks kütuseaktsiisi langetamine. Aktsiisieelnõu on tänase istungi ainus päevakorrapunkt.

„Meie soov on inimesi päriselt aidata, mistõttu seisame koalitsioonikõnelustel maksuvaba miinimumi suurendamise eest. Kütuseaktsiisi alandamisel ei pruugi inimeste rahakotile mõju olla. Selgeks ohu märgiks on siin Saksamaa näide, kus aktsiisilangetuse efekt kadus kiiresti ja kütuste hinnad on sama kallid kui enne,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets.

Rekordiliselt kõrgele kerkinud hinnad löövad Läänemetsa sõnul praegu valusalt väikest ja keskmist palka teenivaid inimesi. „Just nende ja nende perede toimetuleku parandamisele on suunatud sotsiaaldemokraatide ettepanekud. Taotleme koalitsiooniläbirääkimistel maksuvaba miinimumi tõstmist 800 euroni, mis suurendab väikesepalgaliste ja ka keskmise palgaga inimeste sissetulekut aastas 720-1320 euro võrra,“ rääkis Läänemets.

Tema sõnul vajab Eesti maksusüsteemi hädasti õiglasemaks muutmiseks, sest praegu lasub ebaõiglaselt suur maksukoormus just väikese ja keskmise sissetulekuga inimestel.

„Tulumaksuvaba miinimumi kerkimine peaks käima käsikäes alampalga kasvuga. Sotsiaaldemokraadid toetavad miinimumpalga tõusmist 800 euroni,“ lisas Läänemets.