Lauri Läänemets: “Isamaa otsus oli Eesti jaoks ainuvõimalik ja õige”

digiValitsus

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets tervitas Isamaa otsust alustada koalitsioonikõnelusi Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatidega.

“Sisuliselt on tegu Eesti jaoks tänasel ajahetkel ainuvõimaliku ja õige otsusega. Keerulistel aegadel vajab Eesti valitsust, mis võib olla ehk igavalt stabiilne ja viisakas, kuid toimetab üksmeeles ja tulemuslikult,” tõdes Läänemets.

Läänemets märkis, et sotsiaaldemokraatide peamine ülesanne on leppida kokku kõiges selles, mis annab kõigile Eesti elanikele, sealhulgas meie peredele tänasel majanduslikult üha keerulisemaks muutuval ajal kindlustunde. “Meie üks olulisemaid eesmärke on koalitsioonikõnelustel, et esimesel võimalusel kasvavad lastetoetused, tõusevad palgad (see eeldab maksusüsteemi muudatusi) ja suurenevad pensionid ning energiatoetused, et inimesed suudaksid elukalliduse tempos hakkama saada.”

SDE esimees lisas, et toimiv valitsus eeldab stabiilsust, seega saavad kõnelused kaalukeeleks, millele ehitatakse viie järgmise aasta poliitiline vundament. 

“Täna, kõigepealt ja kõige kriitilisemas korras on meil vaja üle elada talvine kriis. Samal ajal teeme me otsuseid, mis panevad aluse Eesti järgmiste aastate edule. Just nende kõnelustega pannakse paika Eesti järgmise viie aasta poliitikad. Omalt poolt proovime kokku panna parima võimaliku paketi, et anda Eesti peredele kindlus eelseisva raske sügise ja talve ees,” ütles Läänemets.