Lauri Läänemets: Kriisi ajal raskust kandnud õpetajaid ei tohi jätta palgatõusuta

Kirill KlausHaridus

Sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimehe Lauri Läänemetsa hinnangul on õpetajate palkade külmutamine neljaks aastaks vale ja õpetajate palku peaks hoopis tõstma.

„Parteisponsorite kinnisvaraarenduse projektide rahastamise asemel tuleks leida vahendeid õpetajate palga tõstmiseks. Õpetajad on meie haridussüsteemi edu vundament ja nendesse tuleb investeerida. Kriisi ajal raskust kandnud õpetajaid ei tohi jätta palgatõusuta. Selle asemel, et kriisiolukorras palku külmutada peaksime seadma eesmärgiks, et õpetajate palk tõuseb sõltumata majanduse tsüklitest. Kui suutsime kokku leppida selles, et riigikaitsekulutusteks suunatakse 2% SKT-st, siis miks ei saaks me õpetajatele pakkuda sama kindlust?,“ lisas Läänemets.

„Palkade külmutamine mõjutab kõige rohkem maapiirkondades asuvaid väikekoole kuhu juba praegu on raske õpetajaid leida. Valitsuse mõtlematuse pärast satuvad kõige suurema löögi alla sellised omavalitsused, kus on palju väikeseid koole. See omakorda võib suunata kohalikke otsustajaid mõtlema osade koolide sulgemisele,“ sõnas Läänemets.

„Parteideülene kokkulepe õpetajate palga tõstmiseks muudaks õpetaja ameti uuesti populaarseks. Õpetajaks õppimisele tekiks konkurents ja minevikku vajuks olukord kus koolid peavad õpetajaid tikutulega taga otsima,“ märkis Läänemets.