Lauri Läänemets: põhiseaduskomisjoni esimees takistas ebaseaduslikult komisjoni liikmete tööd

Kirill KlausVihareferendum

Põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets ei pidanud millekski Eesti rahva õigust olla parlamendis ära kuulatud ja püüdis ebaseaduslikult takistada komisjoni liikmetel oma ettepanekuid tutvustamast. Lähtusin seadusest ja tutvustasin mulle antud sõnakorra ajal enda muudatusettepanekuid regionaalarengust, väikekoolide hoidmisest ja tööküsimustest. Tutvustamisel jõudsime kolmanda ettepanekuni, millega jätkame kindlasti homsel istungil, ütles põhiseaduskomisjoni aseesimees, sotsiaaldemokraat Lauri Läänemets.

“Komisjoni esimees ei saa saadikutelt võtta neile seaduse alusel antud õigust komisjoni istungil tutvustada oma mõtteid. Minu eesmärk on tuua päevakorda rahvale olulised teemad. Eesti rahvas ootab, et parlament arutab asju, mitte ei tee otsuseid kõhutunde või nägude järgi,” ütles Läänemets.

“Mul on saadikuna piinlik ja kahju, et nii keerulisel ajal kulutatakse olulist aega nii ebaolulisele. Samas ei ole mul võimalik jääda pealtvaatajaks kui viiruse kriisi varjus demokraatlikke reegleid ümber kirjutatakse ja riiki rahvalt ühe partei kätte varastatakse,” mainis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Lauri Läänemets.