Lauri Läänemets: “Riik on ripakil. Valitsusjuhi otsus toob selguse ja nüüd peavad kõik osapooled oma kaardid avama”

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets mõistab peaministri otsust lõpetada töövõimetu koalitsioon. Läänemetsa sõnul on karm reaalsus, et koostöövõimetu koalitsiooniga on riik juba nädalaid ripakil – ning seda taasiseseisvunud Eesti suurimas julgeolekukriisis ning rekordinflatsiooni tõttu terendava toimetulekukriisi eel.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on peaministri otsus lõpetada mittetoimiv koostöö Keskerakonnaga oluline, sest toob lõpuks selguse ning võimaldab viimaste nädalate jooksul tekkinud tupikseisu hakata lahti arutama.
“Eestis on sisuliselt valitsuskriis olnud juba kolm nädalat ning riik on ripakil. Sotsiaaldemokraatide jaoks on oluline, et tänases julgeolekuolukorras oleks meil Eesti keskne ja Euroopa meelne valitsus. Olen seda meelt, et Eesti peab kiiresti saama endale toimiva valitsuse, mis ei ole kahtlejate ega kõhklejate valitsus. Selles küsimuses me oleme Reformierakonna juhiga samal lainel. Sotsiaaldemokraadid kindlasti arutavad Reformierakonna juhatuse ettepanekut läbirääkimiste alustamiseks, kui see meile ametlikult tehakse,” märkis Läänemets.
Läänemetsa hinnangul on Keskerakonna eesmärgiks jätkuvalt moodustada koalitsioon Isamaa ja EKREga ning selleks on viimasel nädalal agaralt ettevalmistusi tehtud. “Minu tänane tunnetus kaldub siiski olema, et kogenud valitsuspartnerina mõistab ka Isamaa – EKREIKE taastamine, eriti tänases julgeolekuolukorras – on Eesti riigile, liitlassuhetele ja ka majandusele reaalne julgeolekuoht,” ütles Läänemets.
Läänemetsa sõnul annab Kallase otsus vabastada Keskerakonna ministrid ametist Isamaale võimaluse kujundada selge positsioon – kellega eelistatakse läbirääkimistesse minna. “Siililegi selge, et eraldiseisva parteina pole Isamaal reitingute mõttes koalitsioonist EKRE-ga midagi võita. Iseküsimus, kas Isamaa plaanib veel enne järgmisi valimisi EKRE-ga ühineda – sellisel juhul oleks EKREIKE koalitsioonil Isamaa seisukohast isegi jumet,” tõdeb Läänemets.