Lauri Läänemets tegi ettepaneku määrata erakonna peasekretäri kohusetäitjaks Reili Rand

PiretErakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus rahuldas täna õhtul toimunud koosolekul Eduard Odinetsi palve lahkuda peasekretäri ametist. Erakonna esimees Lauri Läänemets tegi juhatusele ettepaneku määrata erakonna peasekretäri kohusetäitjaks Reili Rand.

“Tunnen, et täitsin missiooni erakonna peasekretärina. Erakond sai Riigikogu valimistel hea tulemuse ning läheb valitsusse, mis lubab mul keskenduda nüüd teistele tegevustele,” ütles Odinets, kes on praegu ka Kohtla-Järve linnavolikogu esimees. Eduard Odinets sai erakonna peasekretäriks 2022. aasta veebruaris.

Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et mõistab Odinetsi soovi keskenduda pärast oluliste eesmärkide saavutamist uutele väljakutsetele. “Seadsime rohkem kui aasta tagasi eesmärgid, millest osa puudutasid muidugi ka Riigikogu valimisi, kus meil läks hästi. Olen Eduardile väga tänulik tehtud töö ja kõige eest, mis ta erakonna heaks on teinud,” lausus Läänemets.

Varasem Riigikogu liige ja omavalitsusjuht Reili Rand ütles, et soovib eelkõige keskenduda tugeva erakonnaorganisatsiooni arendamisele, mis räägib mõjusalt kaasa nii kohalikul, riigi kui ka Euroopa tasandil. “Soovin, et Eesti oleks sõbralik ja hooliv ühiskond, kus kedagi ei jäeta maha, sest Eesti inimeste toimetulek on meie rahvuslik julgeolek,” lisas Rand.

Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on Reili Rand end tõestanud nii erakonna juhtorganites kui ka võimeka omavalitsusjuhi ja kodanikuühiskonna liidrina. “Reili empaatiavõime, süsteemsus ja ambitsioonikus loovad suurepärased eeldused erakonnaorganisatsiooni juhtimiseks. Mis aga veelgi olulisem – Reilil on süda õige koha peal,” lisas Läänemets.

Erakonna volikogu koguneb sel laupäeval, 8. aprillil. Juhatus teeb volikogule ettepaneku määrata kuni juunis toimuva erakonna üldkoguni peasekretäri kohusetäitjaks varasem Riigikogu liige Reili Rand.

Reili Rand on varasem Hiiumaa vallavanem. Ta on töötanud ka Eesti NATO Ühingus ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis, samuti MTÜ Lapse Huvikaitse Koda tegevjuhina. Reili on lõpetanud Tartu Ülikooli sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika eriala.