Lauri Läänemets: tulumaksu osas saavutatud kokkulepe jätab inimestele rohkem palgaraha kätte

PiretUncategorized

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa kinnitusel oli tulumaksuvaba miinimumi tõstmine sotsiaaldemokraatide jaoks koalitsiooniläbirääkimistel üks põhimõttelisemaid küsimusi, mis andis lõpuks ka tulemuse –  kokkuleppe järgi kerkib maksuvaba miinimum 654 euroni kuus.

 „Oleme sisuliselt kokku leppinud, et maksuvaba tulu määr tõuseb kuus 500 eurolt 654 euroni, mis on ka täna miinimumpalk. See tähendab, et keskmise ja madala palgaga inimeste aastane sissetulek kasvab aastas kuni 372 euro võrra. Hinnatõusude eest kaitseb kõige paremini kõrgem palk, mis jätab igakuiselt rohkem raha kätte, mitte kampaaniakorras jagatavad ühekordsed toetused. See mitte ainult ei aita enamikel Eesti peredel elukalliduse kasvuga paremini toime tulla, vaid on ka töötavate inimeste väärikuse küsimus,“ ütles Läänemets.

 Sotsiaaldemokraatide eesmärk oli ja on tema sõnul jätkuvalt see, et tulumaksuvaba miinimumi tõuseks 800 euroni kuus. „Koalitsioonis tuleb paratamatult kompromisse teha ning nagu ütles õpetaja Laur Tootsile – kui kõike ei jõua, tee pool, aga tee hästi! Loodavas valitsuses täidame poole oma eesmärgist. Teise poole saame valijate toel ellu viia loodetavasti juba pärast järgmisi riigikogu valimisi. Eesti maksusüsteem vajab jätkuvalt õiglasemaks muutmist,“ kinnitas Läänemets.