Lauri Läänemets: valitsus peab andma selge sõnumi, et haigekassa katab karantiinis viibijate kulud

Kirill KlausKoroonaviirus

Sotsiaaldemokraadid arutasid oma tänasel fraktsiooni koosolekul viiruse tõkestamise seisu ja leidsid, et valitsus peab andma selge sõnumi, et haigekassa hüvitab nende inimeste kulutused, kes peavad koroonaviiruse ohu tõttu kaks nädalat karantiinis veetma.

„Riik ütleb kriisipiirkondadest tulnud inimestele, et neil tuleb kaks nädalat kodus olla. Suuremaid probleeme ei teki siis, kui inimesed saavad oma tööd distantsilt teha. Keerulisse olukorda satuvad aga need, kelle töö iseloom eeldab kohapeal töötamist. On selge, et väga paljud tööandjad ei ole suutelised või valmis oma töötajatele tegemata töö eest palka maksma. Võimaliku majanduslanguse hirmus jälgivad ettevõtjad aina rohkem oma kulutusi,“ selgitas Lauri Läänemets.

Poolest kuupalgast ilmajäämine seab Läänemetsa sõnul inimesed raskesse olukorda – ohtu satub perekondade toimetulek ja laenude maksmine. „Valitsus peab siin otsustavalt sekkuma ja võimaldama karantiinis inimestel haiguslehe võtmist. See eeldab vastava korralduse andmist haigekassale. Nii töötajad kui ka tööandjad ootavad selget sõnumit, et kodus viibimise hüvitab haigekassa. Mõistagi kaitseb see samm Eesti inimeste tervist, mis on kõige olulisem,“ märkis Läänemets.

Tema hinnangul aitab selline meede inimesi kodus hoida, viiruse levikut piirata ning on lõppkokkuvõttes ka riigile odavam.