Liisa Oviir: Ettevõtlikus riigis on hea elada

Ann VaidaEttevõtlus

Ettevõtlusminister Liisa Oviir kutsub kõiki ettevõtlikke inimesi saama osa täna alanud ettevõtlusnädala erinevatest sündmustest ning heiskama ettevõtjapäeval ettevõtjaks olemise väärtustamiseks riigilipud.

“Ettevõtlikus riigis elavad inimesed, kes on uuendusmeelsed, valmis võtma riske ning muutma ühiskonda paremaks ja edumeelsemaks. Sellises riigis on mõnus elada,” lausus Oviir, kelle sõnul väärtustame ja tunnustame ettevõtjapäeval ettevõtjat kui ühiskonnas väärtuste loojat. „Kõik, kes sel päeval lipu heiskavad, näitavad oma toetust ettevõtjale,“ rääkis Oviir.

Tänavu juba kaheksandat korda toimuva ettevõtlusnädala programmi moodustavad ettevõtlikkust edendavad kohalikud algatused üle kogu Eesti- Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Viljandis, Võrus, Jõgeval, Kuressaares, Raplas ja Valgas, kuid ka paljudes teistes maakondade tõmbekeskustes ja väiksemates piirkondades. Enamik sündmuseid on osavõtjatele tasuta. Rohkem infot ettevõtlusnädala kohta leiab kodulehelt ning Facebookist.

Ettevõtlusnädala raames osaleb ettevõtlusminister Liisa Oviir esmaspäeval Rakvere ettevõtlusnädala avaseminaril, teisipäeval ja kolmapäeval külastab Ettevõtlikkus Kooli raames Ehte Humanitaargümnaasiumi ja Pärnu Koidula Gümnaasiumi. Kolmapäeval osaleb minister Pärnu majandusfoorumil „Väikeettevõtlus – Eesti majandusarengu alus“ ja Raplamaa majandusfoorumil „Investeeri Raplamaale! Investeeri teadusesse!“. Neljapäeval osaleb minister Tartus ettevõtjate ja ülikoolide koostöömessil „Õigel ajal õiges kohas“ ja Põlvamaal ettevõtjate kontaktmessil „Uskumatu, millega mu naaber tegeleb?“

8. oktoobril 2015. aastal tähistas Eesti esmakordselt ettevõtjapäeva lipupäevana. Tänavu on ettevõtjapäev neljapäeval 6. oktoobril. Lipupäev on sümboolne tunnustust, näitamaks, et ettevõtja nagu ka ettevõtlus ja ettevõtlikkus on alusväärtused, milleta ühiskond ei saa toimida.