Anto Liivat: paistab, et Tallinn tegelikult ei taha Roheliseks pealinnaks saada

Kirill KlausTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimehe Anto Liivati sõnul on kahetsusväärne, et volikogu ei toetanud eile tasuta ühistranspordi laiendamist, eriti olukorras, kus pealinn pürgib Rohelise pealinna tiitlile.

“Pealinnas on ühistranspordi kasutajate hulk järjepidevalt vähenenud. Möödunud aasta lõpus näitasid uuringud juba autokasutajate ülekaalu ühistranspordi kasutajate ees. Roheliseks pealinnaks pürgivas Tallinnas peaks see trend olema vastupidine,” ütles Liivat.

Ta lisas: “Keeruka piletimüügisüsteemi ülalpidamise asemel peaksime panustama enam kaasaegse, mugava ja hästi läbimõeldud transpordikorralduse arendamisse. Samuti oleks tasuta ühistranspordi kasutamine atraktiivne linna külaliste jaoks, pikendades nende viibimist ja parandades liikuvust linnaruumis.

Liivat pidas ka mõistlikuks vabastada Tallinna Munitsipaalpolitsei ametnikud üksikute bussijäneste jahtimisest. Vabanenud vahendid saaks suunata korrakaitsesse ning linnas heakorra tagamisse.

Eilsel volikogu istungil arutluse all olnud tasuta ühistranspordi laiendamise eelnõu ei leidnud volikogu enamuse toetust. Eriolukorra ajal rakendatud üleüldine tasuta ühistransport hääletati teisel hääletusel lõppema 31. maist.