Mainori kontserni juht Kadi Pärnits kandideerib sotsiaaldemokraatide nimekirjas Mustamäel

Ann VaidaTallinn

Juhtiva kodumaise valdusfirma Mainor AS juhatuse esimees Kadri Pärnits kandideerib kohalike omavalitsuste valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas Tallinnas Mustamäe piirkonnas.
Pärnitsa sõnul tuleb pealinna juhtimisel hakata igapäevaste halduslike teemade lahendamise kõrval nägema ka laiemat majanduslikku pilti. “Kõigi Euroopa pealinnade vahel käib tihe rebimine suurt lisandväärtust loovate ettevõtete ning neile vajalike tippspetsialistide enda juurde meelitamiseks,” rääkis Pärnits ja lisas, et pelgalt IT-tiigri kuvandi peal liugu lastes jääme selles konkurentsis kiirelt kaotajaks. “See, kas Tallinnasse luuakse juurde hästi makstud töökohti ja meil õnnestub need täita oma ala tipptegijatega, on meie kõigi heaolu küsimus,” rõhutas Pärnits.
“Väärt tööjõu puudumine on suur üleriiklik valukoht, mille lahendamisel on oluline roll mängida ka kohalikel omavalitsustel,” selgitas Pärnits, et riigi suurim omavalitsus ei saa jääda jääda pealtvaatajaks. “Tänu tehnikaülikoolile, Tehnopolile ja paljudele kaasaegsetele ettevõtele on just Mustamäe linnaosa Ülemiste City  kõrval Tallinna majandusliku arengu olulisem piirkond,” arutles Pärnits.
Kadi Pärnits juhib Mainor gruppi alates 2016. aasta sügisest. Ta on olnud Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees, X Riigikogu liige ja õppejõud. 2015. aastal kaitses ta oma doktorikraadi Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas.
Mainor on Eesti kapitalile kuuluv arendusfirma, mille käive oli mullu 18 miljonit ja puhaskasum 4,6 miljonit eurot. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele 19 tütar- ja sidusettevõtet, kus kokku töötab ligi 250 inimest. Läbi aegade on Mainor grupi põhitegevusteks olnud koolitamine, konsulteerimine ja arendustegevused. Hetkel on Mainori põhitegevuseks Ülemiste City ärilinnaku arendamine ning gruppi kuuluvate ettevõtete tegevuse strateegiline juhtimine.