Majanduskonverentsil võetakse luubi alla tulevikutöö ja majanduslik julgeolek

PiretUncategorized

Täna toimub Kultuurikatlas konverents “Tugev Eesti – uus vaade majandusele”, kus äriliidrite, sotsiaalteadlaste ja ministrite fookuses on ettevõtlik riik, majandusjulgeolek, uus majandusmudel ja töö tulevik. Oma nägemuse esitavad teiste seas Frans Timmermans, Lauri Läänemets, Peep Peterson, Madis Kallas, Riina Sikkut, Marju Lauristin, Rainer Kattel, Kristi Saare jpt.

Avakõne peab erakonna esimees Lauri Läänemets. Esinevad Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans, Riigikogu Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov,  Ave Laas Targa Töö Ühingust, Euroopa Parlamendi saadik Sven Mikser, Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonipoliitika ja tehnoloogia valitsemise professor Rainer Kattel ning Tallinna Ülikooli sotsiaalpsühholoogia professor Mati Heidmets.

Konverentsil toimub kolm paneeldiskussiooni, millest esimeses arutletakse selle üle, kas uued töösuhted ja vormid on võimaluste aken või ebavõrdsuse allikas. Arutelus osalevad tervise- ja tööminister Peep Peterson, ettevõtja ja rahatarkuse entusiast Kristi Saare ning Europark Estonia tegevjuht Karol Kovanen. Arutelu juhib Kuku raadio majandussaate Buum saatejuht Anto Liivat.

Päeva teises arutelus otsitakse üheskoos vastust küsimusele, kas ettevõtlik riik on majandusarengu vedur või pidur. Arutelus osalevad majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, LHV Groupi juht Madis Toomsaluning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna auesimees ja Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin.

Kolmandas paneeldiskussioonis arutletakse selle üle, mis on rikka linna või vaese maa hindamatu edu või hoopis edu hind. Arutelus osalevad Balsnack International Holding AS arendusjuht Reigo Rusing, inimgeograaf ja TalTechi rohepöörde prorektor Helen Sooväli ning keskkonnaminister Madis Kallas.

Konverentsi on võimalik jälgida ka otseülekandes Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Facebookis, siin.

Konverentsi korraldab Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsioon ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

Lisainfo konverentsi kohta leiate siit.