Margit Hiiet: viite oma maimukese esimest korda lasteaeda? Teile kuluks ära üks koolitus

digiLapsed ja pered

Augustikuu toob lapsed suvepuhkuselt lasteaeda tagasi.
Koos juba lasteaias käimisega harjunud ja selle toredusest aru saanud lastega liituvad uued, enamasti sõimeealised lapsed. Koos lastega liituvad lasteaiaperega nende laste vanemad, kirjutab lasteaed Südameke direktor Margit Hiiet Eesti Päevalehes.

Oma 20-aastasele lasteaias töötamise kogemusele toetudes võin öelda, et lapsevanem vajab lasteaiaga harjumiseks samamoodi aega nagu lapski. On täiesti loomulik, et uues olukorras tekivad kõhklused, kas talitatakse ikka õigesti, kas see on parim lapsele ja kas ma olen ikka hea lapsevanem. Oled! Tunnustan vanemaid, kes julgevad oma murest rääkida.

Pere vajab ettevalmistust

Minu arvates vajaksid noored lapsevanemad enne lapse lastesõime toomist samasugust perekoolitust nagu on näiteks enne lapse sündi. Lastesõimes käies ei ole laps enam kogu aeg ema või isa silma all ja see on perele suur muutus, milleks pere vajaks ettevalmistust. Sellise uute vanemate tervistuskursuse ellukutsumine on kindlasti lasteaia Südameke uues arengukavas kirjas. Tegelikult veel parem oleks, kui selline kursus oleks lasteaia pidaja poolt korraldatud kõigile lastesõime minevate laste vanematele.

Täna aga soovitan lapsevanematel eelkõige rääkida ja Karlssoni kombel rahu säilitada. Meie, kes me lasteaias töötame, saame ju aru, mida te tunnete. Palun küsige ja rääkige. Rumalaid küsimusi ei ole. Laps harjub seda kiiremini, mida rohkem pere ja lasteaed koostööd teevad.

Selleks, et laps lastesõimega paremini harjuks, on minu esimene soovitus lapsele pidevalt rääkida, kui tore seal on. Kindlasti toetab harjumist ka kodus lasteaia päevarütmi järgimine ja rutiinsed tegevused, mis loovad lapsele turvatunde. Mõni laps harjub kiiremini, teisel läheb kauem aega. Ka see on täiesti loomulik.

Ootame teid lastesõime!

Margit Hiiet: viite oma maimukese esimest korda lasteaeda? Teile kuluks ära üks koolitus