Marianne Mikko hoiatab: võitlus palgalõhega peab tugevnema

Ann VaidaTöö, Võrdõiguslikkus

Marianne Mikko

Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko kinnitusel väärib tänasel võrdse palga päeval iseäranis rõhutamist tõsiasi, et võitluses soolise palgalõhega ning ebavõrdsusega on riigil kanda juhtiv roll.

„Kõigil neil, kes seisavad selle eest, et Eestis makstakse meestele ja naistele võrdväärse töö eest võrdset palka, on põhjust muretsemiseks. Praegu üritavad uut valitsust kokku panna erakonnad, kellest kaks on seni eitanud ning ka naeru- ja alavääristanud palgalõhe probleemi. Ohutunnet tekitab ka see, et võimule pürib ridamisi poliitikuid, kel on tavaks naisi halvustada ja solvata,“  märkis Mikko.

Võitlus palgalõhega, mis on ühtlasi ka võitlus naiste majandusliku iseseisvuse eest, ei tohi Mikko sõnul teha vähikäiku, vaid peab hoopis tugevnema. „Riigil tuleb näidata siin eeskuju ja kui soolise palgalõhe vähendamise punktid ei peaks jõudma uude koalitsioonileppesse, siis on põhjust häirekella löömiseks enam kui küll,“ lubas Mikko.

Eestis tähistatakse sel aastal võrdse palga päeva 2. aprillil – just tänaseks on naised teeninud alates möödunud aasta algusest sama keskmise palga, mille mehed teenisid juba aastavahetuseks.

Eestis valitseb endiselt Euroopa Liidu sügavaim palgalõhe, mis on  Eurostati andmetel 25,6 protsenti.

Seotud lood: