Marianne Mikko: olgem mõtetes vägivalla ohvriks langenud naistega

Ann VaidaSiseturvalisus, Võrdõiguslikkus

Marianne Mikko

Naiskogu Kadri kutsub pühapäeval, rahvusvahelisel naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeval inimesi süütama oma koduaknal küünal, et olla solidaarsed vägivalla ohvritega ja näidata üles leppimatust igasuguse vägivalla suhtes.

Kadri liikmed läidavad kadripäeval 25. novembril kell 15.30 küünlad Tallinnas Solarise keskuse ees, et väljendada küünlaleegi valguses oma solidaarsust vägivalla all kannatanud või kannatavate naistega. „Me oleme mõtetes kõigi ohvritega. Ühtlasi süütame loojuva päikese ajal küünlad nende naiste mälestuseks, kes on hukkunud lähisuhtevägivalla tagajärjel. Samuti kutsume me inimesi vägivalda märkama ja sellest teada andma. Igaüks saab anda oma panusse sellesse, et peresuhetes ei oleks kohta toorel jõul ega ka vaimsel vägivallal,“ ütles sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Marianne Mikko.

Mikko sõnul on iga viies Eesti naine saanud tunda rusikat või seksuaalset vägivalda. «Seisame selle eest, et meie naiste – emade, tütarde, õdede –  elu oleks kergem ja turvalisem. Turvalisem ühiskond on meie ühine asi. Ütleme koos vägivallale ei,“ lisas Mikko.