Marina Kaljurand juhib arutelu Vene agressiooni mõjust niinimetatud pehmetele valdkondadele – kultuurile, haridusele, ajakirjandusele

Ann VaidaUkraina

Täna, 31. märtsil kell 15 toimub veebiarutelu “Venemaa agressiooni mõju ajakirjandusele ning Eesti-Vene haridus- ja kultuurisuhetele”. Arutelus osalevad Marii Karell, Henrik Kalmet, Katariina Sofia Päts, paneeli juhib Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand. Ülekannet saab jälgida sotsiaalmeedia vahendusel.

“Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaa ja Valgevene vastu on suunatud nende riikide majanduse ja rahanduse vastu. Samas on sõda mõjutanud ka kultuuri, sporti ja haridust,” selgitas Marina Kaljurand.

“Sõja tõttu Ukrainas on tühistatud Vene artistide esinemisi ja piiratud Vene sportlaste osalemist spordivõistlustel. Eesti kõrgkoolid on otsustanud järgmisel akadeemilisel aastal mitte võtta vastu Vene ja Valgevene tudengeid. Venemaa kodanikele ei väljastata viisasid. Käib arutelu vaenulike sümbolite üle ja selle üle, milline on meedia roll muutunud olukorras. Need on teemad, mis lähevad korda väga paljudele meist ja nendel teemadel soovingi täna rääkida,” lisas Kaljurand.

Vaata arutelu: