Marina Kaljurand kutsub arutlema kriisi mõjude üle

Kirill KlausKoroonaviirus

marina kaljurand

Täna, 10. detsembril algusega kell 16 toimub rahvusvahelisele inimõiguste päevale pühendatud 2020. aastat kokku võttev veebiseminar “Kuidas mõjutas ja mõjutab COVID-19 kriis Eestis erinevaid ühiskonnagruppe?” Ürituse korraldab ja arutelu juhib Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand.

Kaljuranna sõnul on 2020. aasta olnud keeruline, mis läheb ajalukku COVID-19 aastana. “COVID-19 mõjutas meid kõiki – mõnda rohkem, mõnda vähem, aga keegi meist ei jäänud täiesti puutumata,” selgitas Kaljurand, miks ta otsustas korraldada arutelu just sellel teemal.

“Tahaksin rääkida nendest, keda kriis puudutas ja puudutab jätkuvalt eriti teravalt: eakatest, (kooli)noortest, venekeelsest elanikkonnast ning koduvägivalla ohvritest. Teen seda koos oma ala parimate asjatundjatega – inimestega, kellele läheb korda, mis nende ümber toimub ja kes töötavad selle nimel, et olukorda paremaks muuta,” ütles Kaljurand.

Vestlusringis osalevad Riigikogu liige ja endine sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt, Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar, Eesti Noorteühenduse Liidu juhatuse esimees Roger Tibar ja sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna koordinaator, vägivallast loobumise tugiliini nõustaja Tõnis Palgi.

Kas eakate isoleerimine on õige ja kuidas see neile mõjub? Mida arvavad noored kaugõppest ja kuidas oleksid nad ise kriisi ajal õppimist korraldanud? Kas venekeelne elanikkond on kehvemini informeeritud ja miks lööb kriis nii valusalt Ida-Virumaa pihta? Kellele on mõeldud ohvriabi liin ja kes sinna tegelikult helistavad? Mida õppisime ja mida võtame kaasa uude aastasse? “Loodan kuulda vastuseid nendele ja paljudele teistele küsimustele,” märkis Kaljurand.

Veebiseminari on võimalik jälgida Delfi live’is ja Marina Kaljuranna Facebooki leheküljelt: https://www.facebook.com/events/150188713104069

Veebiseminar on tasuta ja eelnev registreerimine ei ole vajalik. Küsimusi saab esitada arutelu ajal ja saata ette ürituse Facebooki live video all: https://www.facebook.com/events/150188713104069