Marju Lauristin pärjatakse Tartu aukodaniku tiitliga

Kirill KlausUudis

marju lauristin

Tartu volikogu otsustas 23. jaanuaril anda Tartu aukodaniku tiitli sotsiaaldemokraadile, õpetlasele ja poliitikule Marju Lauristinile, kelle suurimad teened on seotud Eesti iseseisvumise taastamise, Eesti ajakirjanduse tänase näo kujundamise ja Tartu vaimu edasi kandmisega.

Ta oli üks Tartu Ülikooli ajakirjandusosakonna loojatest ja töötab siiani ühiskonnateaduste instituudis sotsiaalse kommunikatsiooni professorina. Marju Lauristin on tegutsenud Rahvarindes, Eesti kongressis, riigikogus, Euroopa parlamendis ja Tartu volikogus, samuti on ta olnud sotsiaalminister ning on jätkuvalt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liige.

Palju õnne, Marju!

Sotsiaaldemokraatide ettepanekul tunnustatakse Tartu Tähe teenetemärgiga Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekirurgia osakonna vanemarst-õppejõud Karin Varikut, kes on alates ülikooli õppima asumisest 1969. aastal seotud Tartu linna tervishoiusüsteemiga. Tal on suured teened lastekirurgia, eriti vastsündinute kirurgia arendamises. Karin Varik on Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi asutajaliige.

Tartu aukodaniku tiitel otsustati anda veel ka Mihkel Zilmerile ja Paul Varulile, teenetemärk Tartu Täht Tiia Karelsonile ja Meeli Solnikule.

Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed antakse üle 22. veebruaril Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud aktusel.