Mikser Briti kolleegile: Eesti toetab tugeva koostöösuhte jätkumist

Ann VaidaVälispoliitika

Välisminister Sven Mikser arutas täna NATO välisministrite kohtumise serval Ühendkuningriigi välisministri Boris Johnsoniga Ühendkuningriigi Euroopa Liidust välja astumist ja liitlaste suurendatud kohalolekut.

Mikser rõhutas, et Eesti austab Ühendkuningriigi kodanike otsust lahkuda Euroopa Liidust ning valitsuse samme selle otsuse elluviimisel.

“Nii Euroopa Liidu kui Ühendkuningriigi huvides on jõuda kahe aasta jooksul võimalikult hea lõpptulemuseni. Eesti toetab kindlalt tugeva ja lähedase koostöösuhte jätkumist,” kinnitas Mikser.

“Eeldame, et sisulised lahkumisläbirääkimised algavad juunis enne Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist. Eesti eesmärk on sealjuures hoida liikmesriikide ühtsust ja jõuda kokkuleppele Ühendkuningriigis elavate ja töötavate kodanike õiguste säilitamises võimalikult vara ja seda vastastikkuse põhimõttel,” ütles Mikser.

Välisministrid kinnitasid kohtumisel ka sarnast julgeolekuolukorra arusaama.

“Oleme Ühendkuningriigile väga tänulikud regiooni julgeoleku tagamisele kaasa aitamise eest. Osalemine liitlaste suurendatud kohalolekus tugevdab nii meie pikaajalist ja tihedat kaitsekoostööd kui aitab kaitsta ka piirkonna stabiilsust,” sõnas Eesti välisminister.

Välisminister Mikser avaldas välisminister Johnsonile kaastunnet hiljuti Londonis toimunud terrorirünnaku puhul ning kinnitas, et Eesti seisab koos Ühendkuningriigi ja teiste liitlastega ühiselt terrorismivastase võitluse eest.