Minister Reps vastab sotsiaaldemokraatide küsimustele kriisiaegse hariduselu kohta

Kirill KlausHaridus

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastab täna pärastlõunal riigikogus sotsiaaldemokraatide küsimustele, mis puudutavad kriisiaegset hariduselu – koduõpet, tavapärase õppetöö taastumist ja eksamite korraldust.

„Esitasime ministrile arupärimise kuu aega tagasi. On möödunud pea viis nädalat, aga segadust ja ebamäärasust on haridusmaastikul jätkuvalt palju. Meie ootus on, et ministri vastused aitavad lõpuks suuremat selgust tuua. Seda vajavad lapsed, lapsevanemad, seda vajavad õpetajad ja koolijuhid,“ ütles kultuurikomisjoni liige Katri Raik.

Muuseas küsitakse haridus- ja teadusministrilt seda, kas ja millal lähevad lasteaialapsed lasteaeda ja põhikooliõpilased kooli. Raigi sõnul on ministrilt põhjust pärida ka seda, mis saab põhikooli- ja gümnaasiumieksamitest järgmisel aastal.

„Kriisiaeg on pannud mõtlema sellele, kuivõrd vastab Eesti haridus ühiskonna ja meie inimeste vajadustele vastab. Kriis on toonud kujukalt välja ka hariduse ühe kitsaskoha, milleks on õpetajate vananemine. Meil on 3300 õpetajat, kes üle 60 aasta vanad ja kuuluvad riskirühma. Ka paljud õpetajad kardavad,“ märkis Raik. Nüüd ja kohe tuleb otsida lahendusi, mis aitaksid üle teravast õpetajate ja noorte õppejõudude puudusest, lisas Raik.