Muusik ja helilooja Kirke Karja liitub Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga

digiKultuur

Eesti Jazzliidu juht, pianist ja helilooja Kirke Karja esitas avalduse liitumaks Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga, et võidelda laste huvihariduse eest.

“Olen poliitikast siiani põhimõtteliselt hoidunud, et tegeleda eelkõige muusikaga. Viimaste aastate jooksul olen aga aina enam tundnud, et ma pean aktiivselt kaasa aitama seal, kus oskan aidata kultuurielu paremaks muuta. Kui lugesin uudist, et laste huvihariduse toetamist kärbitakse suures ulatuses, langetasin otsuse tegeleda selle küsimusega poliitilisel tasandil,” selgitas oma otsust Kirke Karja.

Karja usub, et saab oma teadmiste ja tegudega panustada laste huvihariduse ja Eesti kultuurielu edendamisse. “Sotsiaaldemokraatidega kohtudes pidasime sel teemal nõu ning meil tekkis kohe mõistmine, et räägime sama keelt. Leian, et meie mõtete ja kogemuste ühendamine aitab seista laste huvihariduse rahastamise eest. Kultuuriga tegelemine on nii oluline, maailmapilti avardav ja põnev ー me ei tohi lastelt seda võimalust ära võtta.”

Tallinna linnapea kandidaat Raimond Kaljulaidi sõnul tuleb kõigiti vastu seista ebaõiglastele ja Eesti tulevikku haavavatele kärbetele.

“Reformierakond soovib kärpida laste huvihariduseks mõeldud raha, hoida kokku õpetajate palkade arvelt ning ei näe ette mingeid lahendusi Eesti tervishoiu paremaks rahastamiseks. See on lubamatu poliitika,” ütles Kaljulaid.

“Kultuurivaldkonna arendamine on üks põhjustest, miks mina otsustasin poliitikasse minna ja mul on väga hea meel, et on veel neid noori inimesi, kes mõistavad, et muutuste loomisesse tuleb kõigil oma osa anda. Kultuur aitab tugevdada vaimset tervist ja me peame leidma viise, kuidas kultuuri tarbimine ning sellega tegelemine inimestele lihtsamini kättesaadavaks muuta. Ootan väga Kirkega koos töötamist,” kommenteeris Tallinna öölinnapeakandidaat Natalie Mets.

Kirke Karja on lõpetanud klassikalise klaveri bakalaureuse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning jazzmuusika magistrantuuri. Hetkel täiendab ta end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris ning töötab vabakutselise pianisti ja heliloojana. 2014. aastal pälvis ta oma Noore Jazzitalendi auhinna, mida annavad välja Jazzkaar ja Jazzliit.

Kirke on liider mitmetes ansamblites, juhib Eesti Jazzliitu ja kuulub Eesti Autorite Ühingu juhatusse.