Naiskogu Kadri presidendiks valiti Eve Kislov

PiretErakond

Naiskogu Kadri üldkoosolekul valiti naiskogu presidendiks Eve Kislov.

“Naiskogu Kadriga olen olnud seotud üle 10 aasta. Viimased aastad olen koos Reeda, Elle ja Riinaga juhtinud Naiskogu tegevust. Olen Naiskogu esindajaks SDE juhatuses. Kohaliku kogukonna esindajana kuulun Maardu Linnavolikogusse. Igapäevaselt nõustan kolleege Välisministeeriumis riigihangete ja riigiabi valdkonnas. Eelmisel aastal töötasin vabatahtlikuna Aafrikas ja tean nüüd kindlalt, et naiste mured ja rõõmud on kõikjal sarnased. Eelkõige on just naised need, kes seisavad oma laste heaolu eest, kuid praeguses julgeolekuolukorras on naistel oluline roll muutuste elluviimisel. See ei ole vajalik mitte ainult inimõiguste ja soolise võrdõiguslikkuse, kaasava juhtimise ja sotsiaalse ühtekuuluvuse huvides, vaid ka konfliktide ja kriiside lahendamiseks. Olen kindel, et üheskoos saame kujundada parema ja turvalisema maailma,” leiab ta. Asepresidendiks sai arhitektuuriteadlane ja õppejõud Karin Paulus, kes on Tallinna kadridega paistnud silma feministlike aktsioonide korraldamisega.

Juhatusse kuuluvad veel Heljo PikhofElle Pütsepp, kadride eelmine president Riina Sikkut, Kadi Pärnits, Reet Laja, Helju Hõbe, Pille Petersoo, Ülle Schmidt, Riina Vällo ja Linda Jürisson.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna sõsaraks olev Naiskogu Kadri on Eesti suurim feministlik organisatsioon, milles ligi 900 liiget.

Kadride tegemisi võib jälgida lehelt:

https://www.facebook.com/NaiskoguKadri