Natalie Mets: ärge saatke kultuuriministrile kutseid, vältige temaga kontakte

Kirill KlausKultuur, Tallinn

Millega tegelete, lugupeetud Anneli Ott? Eesti kultuur väärib ministrit, kellele saab kindel olla ja kes suudab mitu sammu ette mõelda. Peaminister Kaja Kallas teatas, et alates 9.augustist saab sündmustele siseneda sisetingimustes 50 inimest ja välitingimustes 100. Praegu on need numbrid 500 ja 1500, kirjutab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna öölinnapea kandidaat Natalie Mets Eesti Päevalehes.

Pole vaja teha isegi kiiret arvutust mõistmaks, et sündmuste korraldajatele ja seega kogu valdkonnale tähendab see kümme korda vähem raha.

Kusjuures kultuuriminister Anneli Otti sotsiaalmeedia kontolt (mis on tänaste valitsusliikmete eelistatud kanal info levitamiseks) ei leia selle uuenduste kohta mingit teavet. Viimane postitus on tehtud sellest, kuidas Ott õnnitleb värskeid olümpiavõitjaid Tallinna Lennujaamas. Maskita.

Kultuurivaldkond ei ela kolmandat piirangute lainet üle, aga teist on saamas vandenõuteoreetikute ja vaktsiinivastaste vapiloom. Kui me tahame tulevikuski uhked olla oma dirigentide, sportlaste, näitlejate ja kunstnike üle on oluline, et kultuurivaldkond püsiks avatuna. Selleks on tarvis, et võimalikult paljud inimesed end vaktsineeriksid. Ja selle jaoks on vaja neile see sõnum selgeks teha.

Kiitust väärivad need kultuurivaldkonna esindajad, kes on paratamatult initsiatiivi haaranud ja organiseerinud oma sündmuse juurde vaktsineerimise punkti või nõudnud külastajatelt eelnimetatud tõendeid. Kahjuks tunnevad nad end riigi poolt üksijäetuna ja see on probleem.

Ei ole mõtet rääkida, kuidas eestlased on laulu-, tantsu- ja vehklemise rahvas samal ajal ringi jalutades ja potentsiaalselt viirust levitades. Minu üleskutse kultuurivaldkonnale on boikoteerida Anneli Otti seni kuni ta on end kindlasti vaktsineerinud ja seda avalikult välja öelnud.

Ärge riskige koroona koldega lastes oma sündmusele sisse inimest, kes ei austa valdkonda, mida esindab piisavalt, et kaitsta end ja teisi näidates sellega eeskuju ka teistele kultuuri tarbijatele.

Eesti kultuur on väljasuremisohus. Vaja on selget sõna ja veel selgemat tegu. Piirangud ei ole lahendus, vaktsineerimine on.

Natalie Mets: ärge saatke kultuuriministrile kutseid, vältige temaga kontakte