Natalie Mets: Mart Helme nimetas eile litsiks kõiki naisi, kellest võivad saada kunagi sõjapõgenikud

digiUncategorized

Mart Helme, tema perekond ja lähikondlased on mind, minu ea-, soo- ja mõttekaaslasi solvanud.
Eile laimas Mart Helme riigikogus Ukraina naissoost sõjapõgenikke öeldes, et nood toovad Eestisse nakkushaigusi ja hakkavad tegelema prostitutsiooniga. Limiit on täis ja meil ei ole Eesti ühiskonnas rohkem ruumi, et vihjamisigi anda siinsetele inimestele mõista, et see, kuidas Mart Helme ja paljud teised EKRE liikmed teiste inimestega käituvad on aktsepteeritav.

Mart Helme, tema perekond ja lähikondlased on mind, minu ea-, soo- ja mõttekaaslasi solvanud ka varem. Kutsudes meid ühiskondlikult kahjulikeks elementideks, hobustevarasteks, emotsionaalsuse tõttu ebapädevateks juhtideks ja nüüd siis võimalikuks HI-viiruse kandjaks ja hooradeks.
Mart Helme nimetas litsiks eile kõiki neid naisi, kellest võivad saada kunagi sõjapõgenikud, sest miks peaks näiteks Eestist Saksamaale pagenud naistel olema kuidagi paremad väljavaated, kui nendel Ukraina naistel, kes on praegu Eestisse tulnud?

Solvamist ei pea mitte ükski inimene välja kannatama. Ja karistuseta ei saa jääda ükski inimene, kes teisi alusetult sõimab. Nii on mulle õpetatud kodus, nii olen ma teada saanud koolis ja näinud täiskasvanu elus. Aga vot Eesti Vabariigi parlamendis on teatud hulk inimesi, kes saavad sellise käitumisega ennast lõbustada ilma, et järgneks midagi muud, kui avalikkuse tähelepanu, õlalepatsutus tagaruumides parteikaaslastelt ja selle kaudu signaal ühiskonnale, et niimoodi tegutsemine on vastuvõetav.
See on vastutustundetu käitumine, mille tulemus on Eesti ühiskonna aina süvenev lõhenemine.
Eesti paikneb tõesti HIV nakatumiste poolest väga kindlalt Euroopa edetabeli tipus, aga ma ei ole tähele pannud, et endine siseminister või mõni teine tema erakonnakaaslane oleks oma poliitikukarjääri jooksul selle statistika muutmisesse kuidagi panustanud.

Ei ole mulle ka silma jäänud, et Helme oleks teinud midagi selle nimel, et Eestis oleks vähem seksuaalteenuste osutajaid või et olemasolevatele pakutaks mingitki tuge paremale järjele saamiseks.
Enam-vähem samal ajal Mart Helme paugutamisega viis seltskond julgeid ja andekaid naisi Tallinnas asuva Venema Föderatsiooni Suursaatkonna ees läbi protestiaktsiooni, et juhtida tähelepanu Ukrainas toimepandud sõjakuritegudele ehk tuhandete laste ja naiste vägistamisele. Tegu, mis kajas vastu päriselt toimepandule ning ei olnud suvaline alusetu provokatsioon. Sellised inimesed on minu unistuste parlamendisaadikud – ausad, loovad, julged ja vastutustundlikud. Mitte mugavad, ülbed ja kiuslikud, kes kõhtu sügades söendavad nalja teha teiste inimeste traagika üle.

Natalie Mets: Mart Helme nimetas eile litsiks kõiki naisi, kellest võivad saada kunagi sõjapõgenikud