Natalie Mets: mina ei taha Lasnamäed juhtida. Jevgeni Ossinovski sai vähe hääli, sest taheti, et ta jätkaks Tallinna linnapeana

PiretTallinn

On kesksuvi, ilm on soe ja käes on parim aeg puhkamiseks. Mida teeb keskerakondlane Manuela Pihlap? Muretseb sotsiaaldemokraatide karjääri pärast. Pihlap mõtiskles, miks mind ei määratud Lasnamäe linnaosa juhiks, kuigi sain Euroopa Parlamendi valimistel sotside kolmanda tulemuse. Vastan sellele hea meelega.

Esiteks olen väga tänulik kõigile, kes mulle oma hääle andsid. Need hääled ei tulnud tühja koha pealt. Need on hääled inimestelt, kes elavad mulle kaasa ja soovivad, et nende huve ka edaspidi esindaksin. Võtan seda kui kinnitust oma seni tehtud tööle.

Paljud inimesed kirjutasid mulle vabandavaid sõnumeid, et nad ei vali mind, kuna soovivad mind näha jätkamas tööd Tallinnas. Usun, et paljud, kes oleksid valinud Jevgeni Ossinovski, hääletasid mõne teise sotsiaaldemokraadi poolt, sest ei soovinud, et värskelt valitud linnapea Tallinnast lahkuks.

Lisaks tõlgendan enda ja teiste uute poliitikute (nagu Vootele Päi, Hanah Lahe, Luukas Kristjan Ilves) suurt häältesaaki kui liberaalidest valijate soovi näha poliitikas uusi ja noori inimesi.

Manuela, sa oled tugev naine!
Aga miks läheb Manuela Pihlapile nii väga korda, kes saab Lasnamäe linnaosavanemaks? Kas see tuleneb siirast huvist linnaosa käekäigu vastu või on tal mõni oma kandidaat? Või on põhjus selles, et talle endale pole seda ametit pakutud? Või soovib Manuela Pihlap läbida Keskerakonna lojaalsustesti, mis nõuab poliitiliste konkurentide halvustamist?

Manuela, sa ei pea sellele survele alla vanduma. Sa oled tugev naine, tulnud toime nii Edgar Savisaare kui ka Villu Reiljaniga. Sa võiksid ise Keskerakonda juhtida. Kui sind sunnitakse tegema midagi vastu oma tahtmist, on alati võimalik sirge seljaga lahkuda.

Minul on töökoht olemas – olen Tallinna ööelu nõunik ja mul on põnevad väljakutsed, mida soovin ellu viia. Ma ei ole oportunist, kes võtab vastu ükskõik mida pakutakse. Leian, et linnaosavanem peaks elama linnaosas, mida ta juhib või olema vähemalt sellega tugevalt seotud. Manuela Pihlap elas Põhja-Tallinnat juhtides Pirital.

Lõpetuseks, otsustamine on liidrite töö. Sotsiaaldemokraatidel on olnud võimalus kaaluda erinevaid kandidaate, et teha Lasnamäe jaoks parim otsus. Lasnamäe elanikud väärivad juhti, kes suudab kogukonda ühendavalt ja arendavalt tegutseda. See ei ole protsess, mida teha kiirustades, vaid hoolikalt kaaludes, et leida parim võimalik juht.

 

Natalie Mets: mina ei taha Lasnamäed juhtida. Jevgeni Ossinovski sai vähe hääli, sest taheti, et ta jätkaks Tallinna linnapeana