Neli erakonda Tallinna volikogus soovivad oma töösse ükskõikselt suhtuva abilinnapea lahkumist

Kirill KlausTallinn

Nelja erakonna Tallinna Linnavolikogu fraktsioonide ühisavaldus

Eile õhtul avaldas Kanal 2 uudistesaade “Reporter” väga kurvastava saatelõigu eakast naisest, kes teel Ida-Tallinna keskhaigla silmakliinikusse ei saanud Tallinna kesklinnas hooldamata kõnniteel kõndida ja oli seetõttu sattunud raskesse olukorda.

Täname Kanal 2 ajakirjanikke ja töötajaid, et nad eakat inimest märkasid ja aitasid tal arsti vastuvõtule jõuda.

Samas saates küsiti kommentaari Tallinna kommunaalvaldkonna eest vastutavalt abilinnapealt Kalle Klandorfilt, kes teatas, et Tallinna tänavatega on kenasti ning hoopis lumme kinni jäänud eakas naine peab oma asju ajama taksoga, mitte proovima jala liikuda Tallinna tänavatel.

Südametu ja nõrgematesse hoolimatu suhtumine ei ole kohane Eesti pealinna juhtidele ning taolise suhtumisega ei saa linna juhtimine jätkuda.

Tallinna linn peab tagama kõigile tallinlastele võimaluse avalikku ruumikasutada – eriti eakatele inimestele, aga ka väikelaste vanematele, liikumisraskustega inimestele. Tallinna tänavad ei näe praegu välja kaasaegse Euroopa pealinna väärilised.

Abilinnapea Klandorfi vastutus puhastustehnika paraadide korraldamise kõrval on tagada valdkonna toimimine ning probleemi ilmnemisel teostada järelevalvet. Soovitus pensionäridel taksoga sõita, miks mitte ka lastel ja teistel jalakäiatel näitab, et linnavalitsuses on isegi mõnepäevase lumesaju järel käegalöömise meeleolud.

Tallinna volikogu neli erakonda: Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Isamaa, Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond algatavad ühiselt abilinnapea Kalle Klandorfi umbusaldamise. Linnavalitsus võlgneb vabandustele lisaks ka korras linnatänavad ja empaatiavõimelised juhid ning kuna Kalle Klandorf seda rolli täita ei soovi, avaldame talle umbusaldust.

Mart Kallas, EKRE fraktsiooni esimees
Olle Koop, Erakond Isamaa Tallinna piirkonna esimees
Kristen Michal, Reformierakonna fraktsiooni esimees
Raimond Kaljulaid, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna esimees

https://www.postimees.ee/7170645/klandorf-see-proua-peaks-soitma-taksoga