Nestor kohtub Kongressi spiikri Paul Ryaniga Washingtonis

Ann VaidaVälispoliitika

Riigikogu esimees Eiki Nestor alustab teisipäeval koos Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) spiikritega töövisiiti Washingtoni, kus kohtutakse teiste seas ka USA Kongressi esindajatekoja spiikri Paul Ryaniga.

Nestor teeb ettekande julgeoleku-, majanduse- ja tehnoloogiateemalisel ümarlaual USA Kongressis.

“Põhja- ja Baltimaade majandused on omavahel tihedalt seotud ning seetõttu on ka julgeolekualane koostöö meile tähtis. Eesti panustab julgeoleku tagamisse nii NATO, Euroopa Liidu kui regiooni ühise tegevuse kaudu,” ütles Nestor.

Teisipäeval kohtub delegatsioon Valges Majas USA asepresidendi Mike Pence’i julgeolekunõuniku Andrea Thompsoniga, kaubandusministeeriumi rahvusvahelise kaubanduse asekantsleri Israel Hernandeziga, välisministeeriumi asekantsleriga poliitikaküsimustes Tom Shannoniga ning demokraadist senaatori Bob Menendeziga.

Kolmapäeval kohtuvad NB8 spiikritega Kongressi esindajatekoja vabariiklasest spiiker Paul Ryan, Kongressi demokraatide juht Nancy Pelosi ning Rahvusliku Julgeolekunõukogu Euroopa ja Euraasia osakonna juhataja Fiona Hill.

Teisipäeval ja kolmapäeval toimuval NB8 spiikrite visiidil Washingtonis osalevad Soome, Rootsi, Norra, Islandi, Eesti, Läti ja Leedu parlamentide esimehed.