Nõmme linnaosa vanema kandidaadiks sai senine asetäitja Karmo Kuri

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid ning  Tallinna Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski tutvustasid täna uut Nõmme linnaosa vanema kandidaati, kelleks sai varasemalt linnaosa vanema asetäitjana töötanud Karmo Kuri.

Karmo Kuriga eelnevalt kohtunud erakonna Tallinna piirkonna juhatus toetas tema esitamist kandidaadiks konsensuslikult.

Karmo Kuri avaldas lootust, et tema pikaajaline töökogemus linnaosavalitsuses, teadmised piirkonnast ja inimeste rõõmudest ning muredest aitavad Nõmmet paremuse suunas edasi viia.

“Linnaosavalitsuse avatud suhtlus kogukonnaga on kindlasti üks märksõna, mis aitab piirkonda arendada ja parendada ning kujundada Nõmmet just selliseks nagu siinsed inimesed soovivad. Arenev, roheline, peresõbralik ja avatud Nõmme on minu ja meie kõigi siinsete elanike huvides, mõtetes ja südames,” rääkis Kuri. “Olen kindel, et Nõmme ühtne ja tugev kogukond suudab koos erinevatele kriisidele kenasti vastu seista – nagu meie tugevad männid, mis on siduvaks ühenduslüliks Glehni ja tänase ning homse Nõmme vahel,” jätkas Karmo Kuri.

Kuri sõnul on eesmärk kolme aastaga rajada Raudtee tänava äärde kergliiklustee ja ühendada seeläbi Nõmme kesklinnaga. Vabaduse parki tuleb peremänguväljak ja Ilmarise tänavale ekstreempark. Eelnevale lisaks tuleb korda teha Nurme 40 Nõmme noortemaja ja Nõmme hüppemägi arendada vaatetorniks. Rekonstrueerida Kerese, Pihlaka ja Kraavi tänavad, et saaks edasi liikuda Nõmme keskuse ristmiku projektiga.

Raimond Kaljulaidi sõnul on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna jaoks Nõmme linnaosa juhtimine suur vastutus ning uueks linnaosa vanemaks valiti inimene, kes elab ise Nõmmel ning teab täpselt, kuidas linnaosa valitsus ning linna süsteem toimivad.

“Karmo suur tugevus on see, et ta saab kohe tööga alustada ja Nõmme ei kaota aega. Minu kui endise Põhja-Tallinna vanema jaoks on selge, milline on hea linnaosa vanem. Hea linnaosa vanem peab tundma hästi oma linnaosa iga teed ja tänavat. Hea linnaosa vanem tunneb ja teab kohalikku kogukonda. Karmo Kuril on kõik need omadused. Samas peab uus linnaosa vanem end loomulikult kohalikele tõestama ja kohalike inimeste usalduse võitma,” ütles Kaljulaid.

Tallinna Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski tänas senist linnaosavanemat Lauri Paeveeri tehtud töö eest.

“Mul on erakordselt hea meel, et Nõmme juhtkangi võtab Laurilt üle just Karmo, kes teab Nõmmel ja Nõmmest kõike ning omab ka pikka kogemust linnaosavalitsuses. Sotsiaaldemokraatide prioriteedid pealinna koalitsioonis – roheline linn, mõnus linnaruum, hea transport – on ka Nõmme elanikele väga olulised ning linnaosadel on nendes küsimustes oluline roll. Lähiaastatel näeme kindlasti olulisi muutusi nii Nõmmel kui kogu linnas,” ütles Ossinovski.

Karmo Kuri elab Nõmmel Pääsküla asumis. Nõmme Linnaosa valitsuses töötab ta juba üle 10 aasta ning on täitnud ametikohti alates heakorra spetsialistist kuni osakonna juhataja ja linnaosavanema asetäitjani välja. Karmo Kuri on Kaitseliidu Männiku malevkonna aktiivne liige. Tulevase linnaosavanema lemmik transpordivahendid on jalgratas ning rong. Karmo Kuri peres kasvab kaks last.

Praegune Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer andis eile teada, et lahkub ametist oma lapse tervisliku olukorra tõttu. Samas jätkab ta tööd Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehena ning osaleb järgmistel Riigikogu valimistel.