Noored Sotsiaaldemokraadid esitavad Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadiks Vootele Päi

PiretValimised

Vootele Päi Foto: Andres Raudjalg

Noorte Sotsiaaldemokraatide juhatus esitab Euroopa Parlamendi valimistel noorsotside kandidaadiks siseministri nõuniku Vootele Päi. Noorsotside asepresidendi Kaur Lukki-Lukini sõnul on tegemist hea rahvusvahelise poliitilise vaistuga kandidaadiga, kes esindaks Euroopas nooremat põlvkonda ning viiks Brüsselisse värsket energiat ja visiooni.

“Sotsiaaldemokraatide toetus noorte hulgas on kõrge ning meie soov on olnud leida kandidaat, kes jagaks noorema generatsiooni muresid ja maailmavaadet ning suudaks meile olulisi teemasid Euroopas esindada. Vootele orienteerub hästi välispoliitikas ning on alati täpse ja jõulise, vajadusel ka terava väljaütlemisega. Ta võiks olla see värske õhk ja generatsioon, mida Brüsselis on hädasti vaja,” leiab Lukki-Lukin.

“Euroopa Liit on Eesti absoluutne välispoliitiline prioriteet – nii meie majanduse, väärtusruumi, aga järjest enam ka julgeoleku mõttes. 705 liikmelises parlamendis oleme oma seitsme mandaadiga kärbeskaallased, mis tähendab, et iga saadik peab oma mandaati maksimaalselt õigustama. Looma kontakte ning panustama seeläbi Eesti vaatenurga esindamisesse nii parlamendisaalis, Brüsseli koridorides kui rahvusvahelises suhtluses laiemalt,” ütles Päi.
Päi hinnangul on Eesti olnud Euroopas pahatihti pigem nõudja, kui konstruktiivse panustaja rollis. “On pentsik arvata, et ülejäänud Euroopa peaks meie muresid ja väljakutseid mõistma, kui me ise ei suuda kaasa rääkida Euroopa tulevikuvisioonis. Mu soov kandideerida on kantud ambitsioonist anda Eesti panus ja vaade Euroopa globaalse jõuõla kasvatamisse. Praeguses maailmas ei saa Euroopa lubada endale liigset sõltuvust ühestki piirkonnast ega riigist ning strateegilise autonoomia saavutamiseks peame tulevikus olema võimelised Euroopas kohapeal arendama ja tootma tipptehnoloogiaid – mikrokiipidest ja koodijuppidest ravimite ja relvadeni. Selleta on igasugune jutt sõltumatusest ja julgeolekust leige õhk,” selgitas Päi.

Tartu Ülikooli rahvusvaheliste suhete magistrikraadiga Päi on varasemalt töötanud muuhulgas Suurbritannia Tallinna saatkonnas ja Kaitseministeeriumis. Enne siseministri meeskonnaga liitumist töötas Päi kommunikatsioonieksperdina erasektoris. Aastate jooksul on Päi avaldanud arvukalt välispoliitikat analüüsivaid arvamusartikleid juhtivates Eesti väljannetes, eksperdina kutsutud välispoliitilisi sündmusi kommenteerima ka mitmetesse raadiosaadetesse.

Lõpliku kandidaatide nimekirja kinnitab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu, mis toimub 16. märtsil Paides. Üldkogul toimuvad ka erakonna juhtorganite valimised.