Noortekonkurss „Koos suudame“ kutsub noori koostöös probleeme lahendama

PiretKoostöö

Siseministeerium ja Proovikivi kuulutavad välja noorte projektikonkursi “Koos suudame”. Konkursi eesmärk on innustada noori koostööle, et end üheskoos proovile panna ja mõelda oma kogukonna või kogu ühiskonna probleemidele ning sellele, kuidas neid probleeme kodanikualgatuse korras lahendada.

Siseministeeriumi ja noortele suunatud haridusliku algatuse Proovikivi koostöös toimuv traditsiooniline konkurss kestab kuni 2023. aasta kevadeni ning võistlustöid saab esitada ajavahemikus 20. märts 2023 kuni 20. aprill 2023 aadressil https://www.teeviit.ee/koos-suudame/

Konkurss toimub juba neljandat aastat. Konkurss on suunatud 6.-9. ja 10.-12. klassi õpilastele ning kutsekeskharidust omandavatele noortele.

„Meie tuleviku Eesti loovad tänased noored. Nemad on järgmised tippspetsialistid, tulevased tippjuhid ja võib-olla ka poliitikud. Need õpilased, kes tänavu konkursile tulevad oma projektidega, mis lahendavad kohalikke probleeme, kaasavad kogukonda ning pakuvad lahendusi, kuidas neid tulevikus ka ellu viia, tagavad, et Eestis oleks hea ja turvaline elada ka tulevikus,“ ütles siseminister Lauri Läänemets.

„Aga ka juba osavõtt on pool võitu, sest sellised konkursid on hea võimalus noortele omandada uusi kogemusi, teadmisi, kontakte, enesekindlust ning arendada oma analüüsivõimet,“ lisas Läänemets.

Õpilased võivad oma väljakutsed ehk proovikivid valida Proovikivi veebileheküljelt https://proovikivi.ee/ ning nende projektid võivad sündida nendele endale meelepärases vormis. Konkursi idee on arendada noorte koostööoskusi ja algatusvõimet nt ettevõtluse, kunsti, kampaaniate korraldamise, teadustööde vms kaudu. Võistlustööde mõju peab olema suunatud noorte ja/või kohaliku kogukonna heaolu, tervise ja/või turvalisuse parandamisesse ning avaldama mõju Eesti 2035 või ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamisele.

Konkursitööd on oodatud nii eesti, vene, kui ka inglise keeles.

Konkursi võitjad selguvad kevadel 2023. Konkurss toimub eraldi 6.-9. ja 10.-12. klassi õpilastele. Mõlemast vanuseklassist selgitatakse välja kolm parimat võistlustööd. Mõlemas vanusekategoorias enim punkte saanud tööde esitajad saavad stipendiumi summas 500€, hindamisjärjestuses teise koha pälvinud töö esitajad saavad stipendiumi summas 300€ ning kolmanda koha pälvinud töö esitajad saavad stipendiumi summas 200€. Võidutöö juhendajad saavad 150€ stipendiumi.
Rohkem infot konkursi kohta saab www.teeviit.ee/koos-suudame