Odinets: korruptsioonikahtlusega linnavalitsus peab kohe tagasi astuma

PiretKorruptsioon

Eile Kohtla-Järve linnavalitsuse ametnike ning linnavolikogu liikmete kinni pidamine Keskkriminaalpolitsei poolt on taas lahti kiskunud Kohtla-Järve pikaaegse korruptsiooni ning mõjuvõimu kuritarvitamise probleemi. Kohtla-Järve linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon nõuab praeguse linnavalitsuse kohest tagasi astumist.

„Ilmselgelt on alla aasta ametis olnud linnavalitsus läbi kukkunud, kaotanud kohalike elanike usalduse ja taaskord rikkunud Kohtla-Järve mainet. Praeguse linnavalitsusega edasi minna ei saa, mistõttu peab linnavalitsuse koosseis koheselt tagasi astuma. Töörahu ja kasvõi mingisugusegi linna näo säilitamiseks teevad sotsiaaldemokraadid ettepaneku asuda koalitsiooni moodustamise konsultatsioonidele nende volikogu liikmetega, keda korruptsioonikahtlustus ei puuduta,“ ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht, Riigikogu liige Eduard Odinets.

Odinetsi sõnul on piinlik kuulda, kuidas linna niigi väikest eelarvet mängitakse kahtlustuse kohaselt jätkuvalt ärimehe taskusse, kes veel hiljuti oli antud kohtu alla süüdistusega, mis käsitles ligi miljoni euro suuruse summa omastamise linnaeelarvest. „Loodan, et kahtlustuse saanud poliitikutega sõbralikus koalitsioonis olev revisjonikomisjoni esimees Jaanek Pahka ja kinni peetud poliitikutega samadesse fraktsioonidesse kuuluvad volikogu liikmed annavad kiiremas korras juhtunule ka oma hinnangu. Paraku aga tundub, et korruptsioon on paljudel sügavalt veres,“ ütles Odinets.