Ossinovski pärib Rataselt, miks asus peaminister ühtäkki apteegiärimeeste poolele

Kirill KlausTervishoid

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski andis täna riigikogus üle arupärimise Jüri Ratasele, et uurida, mis kaalutlusel asus varem apteegireformi pooldanud peaminister äkki apteegiärimeeste poolele ja toetama muudatusi, millega kaasnevad kõrgemad ravimihinnad.

“Asi haiseb korruptsiooni järele igast otsast. Ravimiärimeeste palgatud juristid kirjutasid eelnõu, keskerakondlane Mölder tassis selle parlamenti, aga ei vaevunud isegi valet välja mõtlema, kust ta selle eelnõu sai. Teine “tuntud sotsiaalpoliitik” Priit Sibul andis eelnõu sisse, kandes kuulekalt ette hulgimüüjate propagandistlikke jutupunkte. Seejuures on Sibul Isamaa peasekretärina rahalises suhtes Margus Linnamäega, kelle huvides see eelnõu on,” ütles Ossinovski riigikogu kõnepuldist.

Kui Jüri Ratas oli oma esimeses valitsuses apteegireformi kraavikeeramise vastu, siis nüüd on ta asunud Ossinovski sõnul ühtäkki apteegiärimeeste poolele. Ta osutas ka 100000 euro suurusele annetusele, mille Magnum Medicali kaasomanik Ivar Vendelin tegi Keskerakonnale. “Kõige inetum on, et enamik ravimimüüjate liigkasumist tuleb vanade ja haigete inimeste arvelt,” märkis Ossinovski. “Ravimiseaduse eelnõu põlistab hulgimüüjatele kasuliku ja patsiendile kahjuliku olukorra. Maksame kõik selle eest kõrgemates ravimihindades.”

Ossinovski pidas kahetsusväärseks, et sõnades apteegireformi lõpule viimise poolt olnud sotsiaalminister Tanel Kiik ei pannud ärimeeste huve kaitsvale eelnõule vetot. Ravimipoliitikat käsitleva arupärimise suunasid sotsiaaldemokraadid ka Tanel Kiigele.