Ossinovski, Sikkuti ja Küti ettepanek tagab, et ükski küla, alev ega linn ei jääks apteegita

Kirill KlausUncategorized

Sotsiaaldemokraadid Jevgeni Ossinovski, Riina Sikkut ja Helmen Kütt algatasid täna riigikogus ravimiseaduse muutmise eelnõu eesmärgiga viia apteegireform lõpuni ja kindlustada, et ükski paik Eestis ei jääks 1. aprillist isegi ajutiselt apteegita.

Kolme endise ministri eelnõu annab ravimiametile õiguse anda ajapikendust neis kohtades, kus ei ole ühtegi nõuetele vastavat apteeki. „Meie ettepanek pikendab nõuetele ülemineku tähtaega 2021. aasta 1. jaanuarini. See tagab, et ükski küla ega alev ega linn ei jääks 1. aprillist apteegita,“ ütles Ossinovski.

Apteegireformi õnnestumisele ja ravimite kättesaadavuse parandamisele aitab samuti kaasa ettepanek, mis loeb proviisoromandi nõue täidetuks ka juhul, kui apteegi omanikeks on ühiselt mitu proviisorit.

Ossinovski avaldas lootust, et sotsiaalkomisjon menetleb sotsiaaldemokraatide eelnõu paralleelselt EKRE eelnõuga, mis pakub alternatiivset lahendust. „EKRE tuleb oma eelnõuga hulgimüüjatele vastu ja tahab tühistada omandipiirangud. Nii luuakse võltsvalik – kas maainimene jääb apteegita või tuleb apteegireform tagasi pöörata,“ rääkis Ossinovski.„Kuna ravimimüügifirmad ei ole viie aasta jooksul soovinud oma tegevust jõustunud seaduse nõuetega kooskõlla viia, siis soovitakse, et riik laskuks põlvili ja läheks hulgimüüjate juurde ja ütleks, et andke andeks.“

„Tegelikult on riigil võimalik ennast kehtestada ja tõestada, et ta ei ole paari ettevõtja pantvang ja samal ajal tegelikult ka minimeerida risk, et keegi jääb 1. aprillil ravimiteta,“ kinnitas Ossinovski.