Pärnu maavanem Kaljuste toetab Pärnu Lennujaama avamist rahvusvahelistele lendudele

Ann VaidaPärnumaa

Pärnu maavanem Kalev Kaljuste toetab Pärnu Lennujaama rekonstrueerimine lisamist riigi suuremahuliste taristuinvesteeringute nimekirja, nagu valitsus täna otsustas, et lõpuks ometi avada Pärnu rahvusvahelisele lennuliiklusele.

“Olen Pärnu Lennujaama pidanud alati oluliseks majandushoovaks kogu piirkonnale,” ütles maavanem Kaljuste, kes on ka sotsiaaldemokraatide piirkondlik liider.

Ta meenutas, et ettevõtjad on viimastel aastatel investeerinud turismiga seotud objektidesse Pärnumaal üle 60 miljoni euro ning lisas: “Erinevatest analüüsidest on selgunud, et nelja aasta jooksul pärast lennujaama korrastamist ja avamist rahvusvahelistele lendudele kulutaksid lennukiga siia saabunud turistid meie piirkonnas ligi 70 miljonit eurot.”

Maavanem Kaljuste hindab Pärnu Lennujaama kui suuremahuliste taristuinvesteeringu puhul kõrgeks pikaaegset sotsiaalmajandauslikku kasu kogu Pärnumaale ja sealsele piirkonnale laiemalt.

“Pärnumaa ja Pärnu linn vajab kiireid ühendusi, et tuua siia turiste kuni paaritunnise lennu kauguselt,” rõhutas ta. “Kindlasti annab õhuvärava korrastamine Pärnu turismisektori edenemiseks tugeva tõuke.”