Pärnumaa sotsiaaldemokraatide uueks esimeheks valiti Peep Peterson

PiretErakond

Eelmisel nädalal toimunud piirkonna üldkoosolekul valiti Pärnumaa sotsiaaldemokraatide juhtideks endine tervise- ja tööminister Peep Peterson (esimees), Sauga Avatud Noortekeskuse juhataja Reelika Rüütli (aseesimees) ja IT-ettevõtja Heinrich Laan (aseesimees).

Juhatusse kuuluvad veel sekretärina Vanemate Sotsiaaldemokraatide Pärnu piirkonna esimees Kaja Must; näitekirjanik, lavastaja ja stsenarist Gerda Kordemets; väikeettevõtja Jaan Krinal; metsanduse asjatundja, Saarde vallavolikogu liige Kadri-Aija Viik ja Naiskogu Kadri esindaja Tiiu Talts.

Juhatuses jäi vabaks Noorte Sotsiaaldemokraatide esindaja koht, mis täidetakse pärast seda, kui vastav klubi on Pärnus asutatud.

Pärnumaa sotsiaaldemokraatide tulevikuplaane silmas pidades ütles värske esimees Peep Peterson, et piirkonnal on ees suured plaanid ja eesmärgid. „Võtame sihi kasvada kogu Pärnumaal nii vaimult kui ka kaalult, aktiveerida senist liikmeskonda ja leida uusi liitujaid!”. Petersoni hinnangul on realistlik, et kahe aasta pärast toimuvatel kohalikel valimistel õnnestub sotsiaaldemokraatidel pääseda kõikidesse linna- ja vallavolikogudesse Pärnumaal ning asuda mitut neist ka juhtima.

Piirkond suutis sel kevadel toimunud Riigikogu valimistel hoolimata tihedast konkurentsist hoida senist toetust. Samuti on sotsiaaldemokraadid toetanud aktiivselt väikekoolide ja raamatukogude säilitamist Lääneranna vallas.