Piirkondlikud tegijad ja noored murdsid end sotside juhatusse

Ann VaidaEesti

Sotsiaaldemokraatide üldkogu valis erakonna juhatusse mitu väga tugevat omavalitsusjuhtidest piirkondlikku liidrit ja noore põlvkonna poliitikut. Sotside peasekretäri Kristen Kanariku sõnul on see nende tööle tõeliselt suur tunnustus.

„Ega ühe piirkonna inimesed saa üksinda enda esindajat erakonna juhatusse valida, selleks on ikka vaja, et kandidaati erakonnas laialdaselt usaldatakse. Noorema põlvkonna poliitikute valimine juhatusse näitab, et nende tarmukust ja töötahet on laiemalt nähtud,“ sõnas Kanarik.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatusse valiti üldkogul omavalitsusjuhtidest Hiiu vallavanem ja sotside Hiiumaa piirkonna juht Reili Rand, Tartu volikogu sotside fraktsiooni juht Tõnu Ints, Haaslava vallavanem ja sotside Tartumaa juht Priit Lomp ning Väätsa vallavanem ja sotside Järvamaa piirkonna juht Lauri Läänemets.

„Ma ei kahtle, et nad lisavad erakonna juhatusse kohalikku tarkust ja piirkondlikku taju,“ ütles peasekretär Kanarik.

Sotsiaaldemokraatide juhatusse kuulub ka erakonna esimees Jevgeni Ossinovski, samuti aseesimehed – sotside Viljandi piirkonna juht ja parlamendi sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt, sotside fraktsiooni esimees Tallinna volikogus Anto Liivat, sotside Tartu piirkonna juht ja Riigikogu fraktsiooni aseesimees Heljo Pikhof ning sotside Lääne-Virumaa juht, kultuuriminister Indrek Saar. Üldkogu valis juhatusse ka siseministri Andres Anvelti, Euroopa Parlamendi saadiku Marju Lauristini, Riigikogu liikme Inara Luigase, välisministri Sven Mikseri, Riigikogu esimehe Eiki Nestori, parlamendi riigireformi probleemkomisjoni esimehe Ivari Padari, Tallinna volikogu liikme ja noorsotside ühe liidri Maris Sild’i ning sotside Tallinna piirkonna juhi ja parlamendi keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra. Noorsotside ettepanekul pääses juhatusse Monika Maljukov, Vanemate Sotsiaaldeokraatide poolt Paul Lettens ja naisühendusest Reet Laja. Juhatusse kuulub ka erakonna peasekretär Kristen Kanarik.