Punase nina kampaania käigus annetatud raha aitab lapsi suvelaagrisse

Punase nina kampaania käigus annetatud raha aitab lapsi suvelaagrisse

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut andis täna hommikul Eesti Lastekaitse Liidule üle 3518 eurot, mis koguti sotsiaaldemokraatide poolt annetustena hiljutise punase nina aktsiooni raames ja mille toel saab suvel rohkem lapsi laagrisse.

”Tahan tänada kõiki inimesi üle Eesti, kes ostsid lastekaitsepäeval helgel eesmärgil punase klouninina. Meie annetuskampaania tulu läheb nüüd Lastekaitse Liidule, kes korraldab laagreid neile lastele, kelle vanematele käivad sellised kulud lihtsalt üle jõu,“ ütles Sikkut sümboolset kinkekaarti üle andes. Sotsiaaldemokraadid kogusid 1. juunil vähemkindlustatud laste laagrisuvede tarbeks annetusi 15 Eesti paigas.

Kohtumisel Lastekaitse Liidu presidendi Ene Tombergi ja juhatuse liikme Tõnu Poopuuga tunnustas Riina Sikkut neid inimesi ja organisatsioone, kes igapäevaselt laste huvide eest seisavad ning puudustkannatavaid lapsi ja nende peresid toetavad. ”Lastele võrdsete võimaluste loomisega tuleb jätkuvalt tegeleda. Siin on viimastel aastatel olnud suur edasiminek ja on heameel näha, et vaesuses elavate laste arv on oluliselt vähenenud,“ sõnas Sikkut.

Sotsiaaldemokraadid tähistasid teist aastat järjest lastekaitsepäeva punaste ninade müümisega. Sarnase heategevuskampaaniaga on kavas jätkata ka edaspidi.