Raimond Kaljulaid: ametnike ohverdamine ei päästa valimistel Keskerakonda

digiTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaadi Raimond Kaljulaidi sõnul on Talvo Rüütelmaa ning teiste ametnike valimiste eelne vallandamine Keskerakonna viimane meeleheitlik katse säilitada ainuvõimu Tallinnas.

Kaljulaidi sõnul üritab Keskerakond riigis ja linnas ametnikke vallandades rahva meelepaha ja nördimustunnet vähendada, kuid see ei lähe neil korda.

“Tanel Kiik on lahti lasknud tänaseks vist kogu sotsiaalministeeriumi juhtkonna, et mitte ise vastutada läbikukkunud vaktsineerimise eest. Täna teatas Tallinna linnapea, et kavatseb vahetult enne kohalikke valimisi hakata tegema suuri ümberkorraldusi Tallinna juhtimises. Esimesena vabastati ametist skandaalne transpordiametnik Talvo Rüütelmaa, kes muidugi on selle kõigiti ära teeninud. Rüütelmaa oleks tulnud vabastada ammu. Täna üritatakse sellega lihtsalt kinni mätsida järjekordset Keskerakonna rahastamisega seotud suurt korruptsiooniskandaali linnavalitsuses. Mina küll endale sellist ülemust ei tahaks, kes mind oma isikliku valimistulemuse nimel Lasnamäel avalikult laternaposti külge riputab,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul viitab kõik sellele, et Keskerakond loobunud juba ette võimalusest, et võiks osaleda Tallinnas peale valimisi moodustatava koalitsioonivalitsuse töös ning teeb panuse sellele, et soovitakse võita tagasi absoluutset enamust linnavolikogus.

“Keskerakond on teatanud, et eelistab Tallinnas koalitsioonivalitsusele opositsiooni minemist. See on üllatav, kuid mingis mõttes mõistetav. Sotsiaaldemokraadid soovivad kindlasti seda, et Tallinn saab peale valimisi tubli ja tööka koalitsioonivalitsuse ja meie küll soovime ikka linnavalitsuse töös osaleda ja läbi selle panustada Tallinna linnaruumi korda tegemisse, arstiabi ja sotsiaalteenuste kättesaadavuse parandamisse, remontida lasteaiad ning koolid ning viia ellu teisi meie toetajatele olulisi poliitikaid,” ütles Kaljulaid.