Raimond Kaljulaid: Burger King on Balti jaama endisesse jaamahoonesse ebasobiv valik

Kirill KlausTallinn

Endine Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid avaldab kahetsust, et Balti Jaama endise jaamahoone omanik on otsustanud ruumid rentida kiirtoidukohale. Unikaalne hoone oleks tema hinnangul võinud saada väärikama kasutuse.

Kaljulaidi sõnul on piirkond tervikuna arenenud omanäoliste ja huvitavate äride piirkonnaks.

„Balti Jaama turu ja Telliskivi loomelinnaku arendajad on teinud ära väga suure töö piirkonna kujundamisel omanäoliseks ja väärtuslikuks linnaruumiks, millest tunnevad rõõmu nii põhjatallinlased, teiste linnaosade elanikud ja Tallinna külalised. Burger King unikaalses jaamahoones kindlasti sama suurt lisandväärtust piirkonnale ei paku,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on jaamahoones toimunud paljud huvitavad üritused ning ka kogukonna ootus oli kindlasti kõrgem kui kiirtoidukoht.

„Usun, et paljud Põhja-Tallinna elanikud oleksid oodanud huvitavamat lahendust. Seda enam, et kavas on Balti jaama hoone ümbruse korda tegemine ja korrastamine ning Vana-Kalamaja tänava kujundamine jalakäijaid ja kergliiklust soosivaks linnaruumiks. Mul ei ole midagi Burget Kingi kui ettevõtte vastu, kuid Põhja-Tallinna väravasse sobib ta sama kehvasti kui Viru väravate juures vanalinna sissepääsul tegutsev McDonald’s keskaegse vanalinnaga,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaid on varasemalt teinud ettepaneku, et valmival Balti jaama väljakul oleks Jaak Joala kuju.

„On ilmselge, et massikultuuri esindava kiirtoidukoha juurde ei sobi ühegi Eesti kultuuri suurkuju mälestuse jäädvustamine. Sellest plaanist tuleb linnal ilmselt loobuda,“ ütles Kaljulaid.

Raimond Kaljulaid on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juht ja Tallinna volikogu liige. Aastatel 2016-2019 töötas ta Põhja-Tallinna linnaosa vanemana.